Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Za první půl rok stoupla sledovanost ČT až nad 30% podíl

Česká televize si může za první pololetí roku 2020 určitě gratulovat. Připsala si totiž nejvyšší podíl sledovanosti v celodenním vysílání v divácké skupině nad 15 let. Průměrný podíl na sledovanosti byl ve výši 31,25 %. Oproti loňskému roku si tedy polepšila o0,9procentního bodu a stala se nejsilnější televizní skupinou v uvedených parametrech.

V hlavním vysílacím čase však stále zůstává nejsilnějším hráčem skupina Nova a také v diváckých skupinách 15-54 a 15-69. Polepšila si nicméně i Prima, která zaznamenala přírůstky ve všech sledovaných diváckých skupinách, za což může vděčit především úspěchu jejího nového seriálu Slunečná.

Do sledovanosti promluvil koronavirus

Zvýšení sledovanosti hlavních televizních stanic asi není ničím překvapivým vzhledem k pandemii koronaviru. Ta v číslech jistě zahrála nemalou roli. Celková sledovanost byla tedy sice vyšší, ale na druhou stranu se zcela zastavila výroba nových pořadů, ovlivnila výsledky sportovních kanálů a zároveň přinesla výrazný růst zpravodajské ČT24. Tento půlrok byl tedy natolik specifický, že z něj nelze činit žádné dlouhodobější závěry.

Velký zájem o zpravodajství

Co se týče jednotlivých stanic, nejvíce si polepšila zmiňovaná ČT24, jejíž průměrný podíl za prvních šest měsíců se přiblížil k hranici 6 %. To je meziročně až o celé dva procentní body více, což je jistě významný nárůst. Výrazně však upadla sledovanost sportovního kanálu ČT sport, a to kvůli výpadku sportovních akcí. Výrazně do programu zasáhlo například zrušené Mistrovství světa v hokeji. Do sledovanosti kanálů České televize promluvil také nový kanál ČT3, který začal vysílat 23. března. Byl určen především seniorům, ale obecně všem, kteří mají rádi klasickou českou filmovou tvorbu. Vysílal v čase od 9:00 do 17:30 a zaznamenal od 23. března do konce června podíl ve výši téměř 5 %.