Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Vzkaz v láhvi: Dánský kriminální film řeší tajemný příběh vraždícího psychopata

Skandinávské kriminálky jsou synonymem pro mrazivé příběhy plné napětí, tajemství a překvapivých rozuzlení. Česká televize zařadila do svého vysílání dánský detektivní film Vzkaz v láhvi, natočený podle knižní předlohy Jussi Adler-Olsena. Diváci se mohou těšit na napínavou podívanou, ve které nechybí ani černý humor. 

Tajemná hra

Osm let trvalo tajemnému vzkazu v láhvi, než doputoval na stůl detektiva Carl Mørck a jeho asistenta Assada z oddělení Q. Oba jsou vtažení do děsivé hry vyšinutého psychopata, jenž má na svědomí několik vražd, a sektářské víry. Rozplést celou záhadu není právě jednoduché, protože policisté mají před sebou opravdu zdatného protivníka. O severských detektivkách se obvykle říká, že bývají ponuré až depresivní. Kriminální film Vzkaz v láhvi ubíhá v tak ďábelském tempu, že si ponurosti divák ani nevšimne. Je to díky i ústřední dvojici a zejména skvěle vybranému padouchovi.

Černý humor přináší odlehčení

Je možné se v syrové detektivce zasmát? Ano, jde to, když se podíváte na snímek Vzkaz v láhvi. Smích zde odlehčuje jinak dost vážné téma – únosy a vraždy dětí. Plusem filmu jsou pěkné exteriéry, které si divák díky skvělé kameře vychutná. Výborná je scéna s vlakem, která dokáže zvednout až ze sedačky. Neméně povedený je soundtrack, který strhující tempo filmu ještě zvyšuje. Za celých 112 minut děje se divák nebude ani chvíli nudit, protože na obrazovce se stále něco děje.

Jussi Adler-Olsen je zkušený spisovatel

Kdo nezná knižní předlohy filmu, tak po jeho sledování se možná rozhodne si nějakou knihu dánského spisovatele Jussi Adler-Olsena přečíst. Rozhodně to stojí za to, protože se jedná o autora, jehož dílo vyšlo v 35 zemích a celosvětově se prodalo na 7 milionů výtisků. Známý je také v České republice díky vydavatelství Host, které jeho knihy u nás vydává.