Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Vyhlídka na smrt: Klasickou bondovku zařadila do svého vysílání televizní stanice Prima Max

Jedním z herců, kteří ztvárnili Jamese Bonda, je Roger Moore. Objevil se i v britském dobrodružném filmu Vyhlídka na smrt, který byl natočený v roce 1985. To už bylo herci chybělo jen několik let do šedesátky. Přesto své role geniálního a neohroženého agenta Jejího veličenstva se zhostil, jak nejlépe uměl.

Kdo chce zničit Silicon Valley

Hlavní zápornou postavou filmu Vyhlídka na smrt je francouzsko-anglický průmyslník Max Zorin, který hodlá pomocí obří exploze zatopit Silicon Valley u San Francisca. Jeho cílem je totiž zničit osmdesát procent světové produkce čipů do počítačů, a získat tak v tomto oboru monopol. A vůbec mu nevadí, že by při tom zahynula spousta nevinných lidí. To by ovšem nemohl existovat James Bond, který se mu v provedení tohoto ďábelského plánu bude zabránit.

Na to, jak bude úspěšný, je třeba se podívat na film. Ale protože se jedná o výjimečného agenta, je pravděpodobné, že se mu to povede. Cesta k úspěšnému cíli ovšem nebude jednoduchá.

Nejstarší James Bond

Akční film Vyhlídka na smrt vznikl opět dle knižní předlohy Iana Fleminga. Scénář k němu napsali Richard Maibaum a Michael G. Wilson. Režie se ujal John Glen. Vedle Rogera Moora si ve snímku zahrál Christopher Walken roli záporáka Maxe Zorina, Grace Jones jako May Day či Tanya Roberts coby Stacey Sutton.

Koordinátorem bojových scén byl Steven Seagal. Film se natáčel ve Francii, Anglii, na Islandu, ve Švýcarsku a v Kalifornii. V době natáčení snímku bylo Rogerovi Moorovi už padesát sedm let, takže se zařadil mezi nejstarší herce, jež ztvárnili roli Jamese Bonda. Role Maxe Zorina byla nabídnuta také zpěvákovi Davidovi Bowiemu, který ji ale s díky odmítl s tím, že nemíní strávit pět měsíců sledováním svého dubléra, jak padá z útesů. Stejnou nabídku dostal i Sting. Nakonec si ho zahrál již zmínění Christopher Walken.