Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Vydejte se na dobrodružnou výpravu společně se spisovatelkou Joan a Jackem Coltonem

Patříte k milovníkům dobrodružných románů a hltáte je v každé volné chvíli? Pokud si chcete odpočinout od knížek a užít si dobrodružnou, romantickou a navíc také akční komedii, podívejte se na Honbu za diamantem.

Děj filmu

Joan Wilderová je úspěšná spisovatelka dobrodružných románů. Přestože její knihy jsou plné akce a napětí, její skutečný život je nudný a osamělý. Ovšem jen do doby, než její sestra odjede se svým manželem do Kolumbie, kde ho zabijí. Situace se natolik zkomplikuje, že je Joan nucena vydat se za sestrou do Kolumbie a zachránit jí život. Při té příležitosti se seznámí s přitažlivým a odvážným Jackem Coltonem, potká se s drogovým bosem, který je jejím nadšeným fanouškem, a prožije příběh úplně jako její románová postava.

Herecké obsazení

Ústřední dvojici ve filmu Honba za diamantem ztvárnili Kathleen Turner a Michael Douglas, režie se ujal Robert Zemeckis. V dalších rolích se objevil Danny DeVito či Manuel Ojeda. Do role hlavního mužského představitele byli původně zvažování Sylvester Stallone či Christopher Reeve.

Zajímavosti

  • Ačkoliv se děj filmu odehrává v Kolumbii, filmaři se kvůli četným únosům Američanů v Kolumbii rozhodli natáčení přesunout raději do Mexika.
  • Trojice Douglas, Turnerová a DeVito se znovu sešli o pár let později při natáčení filmu Válka Roseových.
  • Při natáčení Honby za diamantem bylo potřeba mnoho kaskadérů. Za jeden obzvlášť povedený kaskadérský kousek, při kterém Michael Douglas padá mezi rozevřená kolena jeho herecké kolegyně Kathleen Turner, byla daná kaskadérka, která tuto scénu natáčela, vyznamenána cenou za nejefektivnější kaskadérský kus.

 

Podívejte se na dobrodružnou komedii Honba za diamantem z roku 1984 v neděli 14. července od 20:15 na televizním kanále Prima. Užijete si příjemný večer a kromě akčních scén nebude nouze ani o ty humorné.