Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

V sobotu bude odvysílán předposlední díl minisérie Města bez bariér na ČT2

V sobotu 16.7. v 11:10 bude odvysílán 9 díl této minisérie. Další sobotu bude odvysílán poslední díl.

Města bez bariér je projekt Michala Jančaříka, Heřmana Volfa a Zbyňka Sýkory.

Michal Jančařík byl hostem Snídaně s Novou, Tescomy s chutí, DO-RE-MI a Volejte Novu.  Heřman Volf se podílí pouze na tomto projektu, kde hraje roly vyprávěče stejně jako Michal i Zbyněk.  Zbyněk Sýkora je na tom úplně stejně jako Heřman, podílí se pouze na tomto projektu.

Cílem tohoto projektu je probrat celkem 10 měst v České Republice a ukázat zajímavosti, památky a různé zajímavé místa, která jsou přístupná i lidem na invalidní vozíku.

První díl byl o městě fotbalu, piva, který má velký množství zajímavých míst, který se dají prozkoumat i na invalidním vozíku. Toto město je Plzeň.  Michal Jančařík prozkoumal Plzeň na invalidním vozíku aby na vlastní kůži zjistil, která místa jsou přístupná, na které je mírně obtížnější se dostat a kde není možnost přístupu.

Dalším městem je Praha, která se rozdělila do dvou epizod a to na Praha, Holešovice a Praha, Staré město. V obou epizodách můžete vidět jako průvodce Heřmana Volfa, který prozkoumává bezbariérový přístup Prahy. Jelikož je Praha naše hlavní město, měl by podle mého názoru být bezbariérový přístup všude. Myslíte si, že tomu tak je? Nebo se na takovéto věci vůbec nemyslí?

Dále se prozkoumává bezbariérový přístup Mladé Boleslavi, Jindřichova Hradce a znovu Prahy. Tentokrát Praha, ostrovy, tuto epizodu má na starosti znovu Heřman Volf. Také se prozkoumávají Mariánské lázně a Hluboká nad Vltavou. Všechny tyto města jste již v televizi mohli vidět.

Tuto sobotu se bude prozkoumávat bezbariérový přístup města Kladno a bude to mít na starosti Heřman Volf. V posledním díle uvidíte město Plasy s průvodcem Michalem Jančaříkem.

Za mě by tato minisérie měla pokračovat, protože pomáhá lidem na invalidním vozíčku zjistit jaké památky můžou navštívit a ostatním to přináší nové myšlenky na to, jak jiný život mají bohužel lidi na invalidním vozíčku. A může to lidem přinést uvědomění, že bychom měli i těmto lidem usnadňovat pohyb po městech.