Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

V listopadu zvítězila ve sledovanosti TV Nova

Jaká byla sledovanost televizních stanice během listopadu? Asi nikoho nepřekvapí, že nejsledovanějším kanálem byly stanice skupiny Nova, které dlouhodobě vévodí české televizní scéně. Od loňského listopadu si ale nejvíce polepšila také Prima, která po letech sestupu opět nabírá druhý dech a začíná ostatním televizním stanicím šlapat na paty.

Nova opět vévodí

Televizní skupina Nova dosáhla v letošním listopadu celkového podílu na sledovanosti 29,64 % v divácké skupině 15+ a stala se nejsilnější televizní skupinou. Nejvyšší hodnoty zaznamenala i v prime-time a v diváckých kategoriích 15-54 a 15-69. Oproti loňském listopadu si ale mírně pohoršila, některé diváky ji pravděpodobně ukradla právě zmíněná Prima. V širší divácké populaci 15+ měly druhý nejvyšší podíl stanice České televize, v diváckých skupinách 15-54 a 15-69 je druhou nejsilnější skupina Prima. Právě Prima se také od loňska posunula na druhé místo v hlavním vysílacím čase, kde se samozřejmě také nejlépe prodává reklama. Celkové zisky tedy pro Primu vzrostly. Kromě Primy si od loňska polepšilo také zastupitelství Atmedia. Navýšení podílu Primy bylo v listopadu taženo především hlavní stanicí Prima a filmovým kanálem Prima Max.

První příčky nepřekvapily

Je nejspíše očekávatelné, že na prvních třech místech se umístily Nova, Prima a ČT, ale jak je to dál? Čtvrtou nejoblíbenější stanicí se stala TV Barrandov, která ale dlouhodobě diváky spíše ztrácí. V poslední době jí trochu dochází dech ohledně programové nabídky, které je stále více jednostranná a točí se okolo osoby Jaromíra Soukupa. V první pětici pak najdeme kromě zmíněné Atmedia také Stanici O. Během Vánoc lze očekávat, že se velká základna diváků přesune více směrem k ČT, jelikož se tam budou vysílat nové pohádky z české tvorby, které každoročně lákají nejvíce.