Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Události na ČT jsou o sedm minut delší. Přinesou více kvalitního zpravodajství

Které zpravodajství sledujete? Pokud dáváte přednost Událostem na ČT 1, pak vás možná potěší zpráva, že jejich stopáž se bude mírně prodlužovat. Ze stávající délky se protáhne na 55 minut. Proč k tomuto kroku vedení přistoupilo a co naplní přidaný čas?

Události tedy nyní budou o celých sedm minut delší. Vysílání hlavních večerních pořadů se kvůli tomu posunulo na 20:10 hodin. Tento krok nicméně velmi kopíruje to, co již nějaký čas dělají i konkurenční televize. Začátek večerního programu je i u Novy a Primy posunut na krátce po 20. hodině – snad aby se využilo více reklamního prostoru v době, kdy u obrazovek sedí nejvíce lidí.Navíc lidé takto alespoň nepromeškají začátek svých oblíbených pořadů.

Více regionálních a vědeckých zpráv

A jaký je důvod prodloužení Událostí? Můžeme se těšit i na nějakou změnu v obsahu zpravodajského vysílání? V souvislosti s rozšířením sítě regionálních studií nabídne Česká televize divákům více regionálního zpravodajství a větší prostor dostanou nově rovněž reportáže zahraničních zpravodajů a redakce vědy. To zní poměrně zajímavě a ČT tímto krokem možná zase o trochu víc vykročí směrem k zpravodajství, které není jen mainstreamové, ale zaměřuje se i na menší zprávy. Sportovní zprávy Branky, body, vteřiny zůstanou stejně dlouhé, stávajících devět minut je prý dostačujících a není potřeba je nijak natahovat.

Naposledy se prodlužovalo v roce 2012

Není to přitom první změna, kterou za posledních pár let ČT u zpravodajské relace udělala. Trvání Událostí se naposledy prodlužovalo v dubnu 2012. Od tohoto termínu měly délku 48 minut. Před tím vysílala hlavní zpravodajská relace v nezměněné podobě téměř 14 let. V rámci celkové modernizace formátu a nového trendu, který směřuje ke stále větší informovanosti a dostupnosti novinek pro širokou veřejnost, je tento krok nicméně očekávatelný a snad bude i prospěšný.