Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Týden s prezidentem i letos? To se ještě uvidí. Kancelář prezidenta zvažuje více možností

V loňském roce bylo možné pravidelně na obrazovkách TV Barrandov sledovat rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem. Automaticky se nejspíš očekávalo, že program bude pokračovat i letos, ale konečné slovo ještě nepadlo. Jeho účast v pořadu tohoto nebo jiného formátu je prozatím nejistá. V čase, kdy se dosud vysílal pořad Týden s prezidentem, je v programu nový seriál. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček v pondělí uvedl, že se připravuje nový plán Zemanových mediálních aktivit. Co přesně to znamená, zatím odmítl dále komentovat. Mělo by se prý jednat o zvažování možností nových i současných mediálních aktivit.

TV Barrandov nabídku učinila

Vše asi záleží také na postoji ředitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa. Ten totiž na svém twitterovém účtu přivítal rozhodnutí prezidenta Zemana nenominovat Hanu Válkovou na post ombudsmanky. Dodal poté, že Kanceláři prezidenta republiky nabídne TV Barrandov další natáčení pořadu Týden s prezidentem. Později upřesnil, že TV Barrandov zaslala návrh natáčení prezidentské kanceláři a na odpověď čeká. Podle všeho by tedy televize o další natáčení pořadu stála a rozhodnutí je na prezidentovi, resp. na týmu jeho poradců a spolupracovníků.

Pořad běží od roku 2017

Pořad Týden s prezidentem už je přitom docela stálicí v programu TV Barrandov. Poprvé se na obrazovkách objevil v březnu 2017 a od té doby si střídavě drží svá procenta sledovanosti. V roce 2019 ho v průměru sledovalo 150 tisíc diváků starších 15 let, což pro televizi Barrandov znamenalo v čase vysílání pořadu necelý 4% podíl na sledovanosti. V předešlém roce, který byl zároveň rokem přímé prezidentské volby, byla sledovanost pořadu vyšší, asi okolo 5,3 %. To je ale vzhledem k tomu, že volba prezidenta byla tématem číslo jedna, asi pochopitelné. Díly, které byly vysílány v lednu 2018 a předcházely prezidentské volbě, sledovalo až 400 tisíc diváků.