Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Trable v ráji: Komedie na sobotní odpoledne polechtá vaši bránici

Poslední říjnový víkend se sice ponese ve znamení oslav svátku Halloween, takže by to chtělo se podívat na nějaký pořádný filmový horor, ale v sobotní odpoledne na vás na televizní stanici Nova Cinema čeká americká komedie Trable v ráji z roku 2009. Není vůbec špatné v čase, kdy mlha pokrývá krajinu po většinu dne, se přenést do slunného Tichomoří a dopřát si zábavnou podívanou, která podpoří vaši dobrou náladu.

Partnerská terapie vyléčí manželskou krizi

Ústředním motivem filmu Trable v ráji je řešení problémů spojených s manželskou krizí. Ta se nevyhne snad žádnému páru. V životě to prostě občas skřípe. Stejné potíže řeší i hlavní hrdinové snímku, manželé Cynthia a Jason. Ti se rozhodli řešit svou krizi partnerskou terapií, která je ale nekřesťansky drahá.

Proto k pobytu v letovisku Eden Resort přemluví i své přátele. Do Tichomoří se tak vypraví nejen Cynthia a Jason, ale také Lucy a Joey, Shane a Jennifer. Prázdninový resort vede ale prazvláštní manželský poradce Marcel, jenž z původně příjemného dovolenkového pobytu udělá peklo na zemi.

Na Francouzskou Polynésii je hezký pohled

Film Trable v ráji se natáčel převážně na ostrově Bora-Bora ve Francouzské Polynésii. To je zárukou toho, že bude se na co dívat. Scénář k filmu společně napsali Jon Favreau a Vince Vaughn, kteří si v něm střihli i hlavní role. Jejich záměr byl jasný – přenést diváky unavené životními problémy do krásné přírody a nabídnout jim pocit, že v tom nejsou sami.

Málokteré manželství je bez mráčku, všude je něco. Film Trable v ráji se nese v uvolněné atmosféře, komediální scény jsou mírně praštěné, ale to k tomuto druhu humoru patří. Vše je podpořeno opravdu výjimečnou krajinou. Nechybí ani romantika, čímž se film určitě zavděčí něžnému pohlaví.