Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

To je Elvis vypráví o charismatickém králi rock´n´rollu

Elvis Presley patří stále mezi nejoblíbenější rock´n´rollové zpěváky, ačkoliv jeho pozemský život skončil v roce 1977 v jeho dvaačtyřiceti letech. Jeho nahrávek se prodalo přes jednu miliardu, což se ne každému hudebníkovi podaří. Během své více než dvacetileté kariéry překonal rekordy v návštěvnosti svých koncertů. O jeho životní pouti vypráví americký dokumentární snímek To je Elvis, který do svého vysílání zařadila Česká televize.

Příběh o chudém talentovaném chlapci

Americký zpěvák a herec oslovuje hudební a filmové fanoušky po celém světě a tak není divu, že se dvojice režisérů Malcom Leo a Andrew Solt rozhodli o něm natočit životopisný film. Ten vznikl v roce 1981, tedy čtyři roky po zpěvákově smrti. Využili k tomu videa z domácího archivu umělce i z jeho koncertních vystoupení stejně jako hraných pasáží.

V nich se snažili ukázat trnitou cestu chudého chlapce z americké jižanské vesnice až na vrchol pěvecké a filmové kariéry. Díky svému charisma a bezkonkurenčním hlasem dobyl svět.

Život na výsluní

Pro život Elvise Presleyho bylo určitě zásadní, když v jedenácti letech dostal svou první kytaru. V té době poslouchal bluesové a country nahrávky, díky nimž si trénoval svůj hudební sluch. Láska k hudbě ho přivedla do nahrávacího studia Sun Records, kde si všimli jeho talentu. A protože hledali bělocha s typickým černošským hlasem a Elvis jejich představě odpovídal, dveře za jeho snem se mu otevřely dokořán.

Dokumentární film To je Elvis obsahuje i rozhovory s lidmi, kteří tohoto zpěváka dobře znali. Diváci během devadesáti sedmi minut uvidí nejdůležitější momenty jeho osobního i uměleckého života. Nechybí ani drogové období zpěváka a jeho předčasný skon. Kolik toho mohl Elvis Presley ještě nazpívat, kdyby nezemřel na infarkt. Nebo možná na předávkování drogami, jak zněla neoficiální příčina jeho úmrtí.