Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

To já ne, to on: Bláznivá komedie plná nedorozumění na televizní stanici ČT3

Francouzský herec a režisér Pierre Richard vždy byl zárukou toho, že jste se u jeho filmu dobře bavili. Jeho typickou rolí je lehce potrhlý chlápek, který kvůli své roztržitosti je aktérem mnoho zábavných gagů. Na tomto principu zafungovaly všechny snímky, které Richard natočil. Patří k nim i francouzský film To já ne, to on z roku 1980, jež vysílá ČT3, pod kterým je jako režisér podepsán sám Pierre Richard.

Když se hlavní hrdina vydává za někoho jiného

Hlavním hrdinou francouzského filmu To já ne, to on je nadaný scénárista Pierre (Pierre Richard), jenž se ale neumí v uměleckém světě prosadit. Proto jeho díla podepisuje slavný Georges Valliere, jenž je ale na rozdíl od Pierra nudným patronem, jenž by sotva vymyslel nějaký zábavný gag. Pierre se v Paříži seznamuje s italským hercem Aldem (v podání Aldo Maccione). Zatají mu ale své vlastní jméno a prezentuje se jako Georges Vallier.

Důvtipný divák si už umí lehce představit, že právě v tomto momentu tkví hlavní dějová linie filmu. Příběh se totiž stále více zamotává. A co teprve, když se jeho děj přenese do dalekého Tuniska mezi nomády. To je pak o zábavu postaráno.

Roztomilá zápletka a skvělý hudební doprovod

Pierre Richard byl v 80. letech minulého století na vrcholu své popularity. Jeho filmy vynikly ztřeštěnou komikou a skvělými dialogy, u nichž se diváci opravdu bavili. Roztomilá zápletka a tragické omyly a trapasy rozechvívají bránice. Uchu lahodí nádherná hudba filmu To já ne, to on, o kterou se postaral Vladimir Cosma a která se jako základní hudební pozadí dostala i do amerického filmu Dannyho parťáci 2.

Milovníci starých francouzských komedií si sledováním tohoto snímku přijdou na své. Někteří se nostalgicky přenesou zpět do svého mládí a mladší generace diváků zase uvidí, jaké filmy se točily v 80. letech 20. století.