Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Štědrovečerní novinka trhala rekordy

Rekordní úspěch hlásí za uplynulé vánoční svátky Česká televize. Její vysílání sledovalo celkem 51 % z počtu lidí, kteří měli v hlavním vysílacím čase, tedy od 19 do 22 hodin zapnutý televizní přijímač.

Nejúspěšnější svátky

Zřejmě i pandemie měla v letošním roce silný vliv na vysokou sledovanost kanálů České televize. Tři dny vánočních svátků tak znamenají velký úspěch pro kanály veřejnoprávní ČT. Letošní svátky tak byly z pohledu sledovanosti nejúspěšnější za posledních 23 let, tedy od roku 1997, kdy bylo zahájeno měření televizní sledovanosti. Přitom během Vánoc se staly pořady České televize vůbec nejvyhledávanějšími, a to během celého dne svátků. Nejvíce zaujala pohádka O vánoční hvězdě, která běžela 24. prosince 2020. ČT tak splnila již zažitou tradici, že každý Štědrý večer uvítá pohádkovou novinkou.

Odložené sledování nabírá na síle

Příběh o vánoční hvězdě shlédlo 3, 4 milionu diváků ve věku nad 4 roky. Do tohoto počtu se přitom zahrnuje jak živé sledování přímo v TV, tak i odložené shlédnutí, a to jak v TV, tak i na internetu. Úspěch novinky dokazuje fakt, že od začátků sledovanosti se jedná o třetí nejsledovanější štědrovečerní pohádku v rámci měřících statistik vůbec. Porovnáme-li čísla v letošním roce v rámci všech ostatních konkurenčních stanic, potom uvidíme, že jde také o nejsledovanější program v roce 2020. Zájem o pohádku měly samozřejmě především děti. Ty ve věku 4-14 let si ze sledovacího koláče ulouply úctyhodný počet 350 tisíc. Díky tomuto údaji měla v jejich věkové kategorii pohádka sledovanost příjemných 61,13 %. Zároveň je zde vidět, jak silným trendem se v současnosti stává odložená sledovanost. V dalších třech dnech po premiéře si ji pustilo v rámci odloženého televizního sledování celkem 841 tisíc dětí starých 4-14 let.