Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Slovenská Joj představila plány pro příští rok 2022

Konec roku je ideální čas pro bilancování a také pro zveřejňování plánu do příštího období – tím se řídí i většina televizí, a tak se diváci v těchto dnech dozvěděli, jaké novinky chystá pro rok 2022 slovenská televize Joj.

Jedním z nejzajímavějších projektů, které Joj v příštím roce uvede, bude bezpochyby minisérie Čaja, který vznikal spoluprací českých tvůrců: režiséra Jana Hřebejka a scénáristy Petra Kolečka. Jedná se o příběh z prostředí modelingu a soutěží krásy, do kterého vstoupí mladá dívka Iveta žijící   v Trebišově, která se do té doby pohybovala hlavně po hospodách.

Joj také masivně propaguje svůj nový seriál Einstein, který vznikl podle německého originálu a čeští diváci už znají adaptaci, jež u nás natáčela televize Prima. Joj si slibuje, že s Einsteinem bude slavit podobný úspěch, jaký se dostavil u seriálu Pán profesor, který vysílala konkurenční Markíza.

Z detektivních seriálů se diváci mohou těšit na zbrusu novou Prokurátorku. Joj zde sází na to, že v této kriminálce se budou vyšetřovat skutečné případy. Dobrou reklamu jí dělá i to, že autorem scénáře je Ján Šanta, prokurátor známý z kauzy Mariána Kočnera. Lákadlem pro diváky je i skutečnost, že hlavní roli ztvární Zuzana Mauréry. Další detektivkou by měla být třináctidílná Kriminálka Kraj, která se zřejmě zařadí k běžným televizním krimi seriálům.

Pro českého diváka bude zajímavá minisérie Ultimátum, kterou Joj vyráběla ve spolupráci s Českou televizí. Toto drama pracuje s poměrně ambiciózním námětem. V Bratislavě se koná summit V4 a jednání o obchodech ve zbrojním průmyslu. Do napjaté atmosféry plné bezpečnostních opatření však zasáhne nečekaná a šokující událost: slovenský ministr obrany je unesen a následně je spolu s částí nemocnice držen jako rukojmí. Do celé věci se bude muset vložit vyjednávač, pro kterého se ale celá věc stane nečekaně osobní.

Uvedení některých z těchto seriálů Joj avizovala už v podzimní sezóně 2021, jenže je, zřejmě i kvůli problémům s koronavirovou pandemií, nestihla dokončit. O to větší nálož nových příběhů tak dorazí na obrazovky v roce 2022.