Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Skylink od března zvyšuje servisní poplatek

Pokud máte satelitní televizi, pak dost možná máte uzavřenou smlouvu se společností Skylink, která je největším tuzemským poskytovatelem satelitního vysílání. Skylink se rozhodl, že od března zvýší servisní poplatek o 30 korun na 119 Kč měsíčně. Poplatek na 24 měsíců se zvýší z 2399 korun na 2699 Kč, roční vzroste o stokorunu na 1499 Kč. Firma to uvedla ve své tiskové zprávě.

Zdražení jiných služeb se neplánuje

Ostatní platby zůstávají beze změny. Ceny jiných produktů zůstávají zachovány, zákazníci se plošného zdražování obávat nemusejí. Loni operátor měsíční poplatek neměnil, zvyšoval roční o 201 Kč a dvouletý o 404 Kč. Tento krok je tedy očekávatelný vzhledem ke stále rostoucím nákladům na provoz a údržbu satelitního přenosu.Skylink má celkem v ČR a na Slovensku kolem 1,6 milionu zákazníků, z toho asi jeden milion připadá na Česko. Loni koupil provozovatele Skylinku, firmu M7, poskytovatel placené televize Canal Plus ze skupiny Vivendi. Společnost M7 má své sídlo v Lucembursku, kromě České republiky působí také na Slovensku, v Nizozemsku, Belgii, Rakousku, Maďarsku a Rumunsku. Roční příjmy firmy se pohybují kolem 400 milionů eur.

Nelíbí? Smlouvu ukončete

V případech, kdy stávající úhrada servisního poplatku pokrývá období delší než do 1. 3. 2020, nastává změna až prvním dnem následujícím po již předplaceném období. V případech pravidelné úhrady poplatku prostřednictvím SIPO a inkasem bude nová částka pokrývající poplatek na měsíc březen poprvé předepsána v měsíci únoru. Pokud zákazníci se změnou ceny nesouhlasí, mají právo ke dni účinnosti změny nebo kdykoli v budoucnosti neprodloužit předplatné anebo od smlouvy bez sankcí odstoupit. Je možná trochu paradoxní, že zvýšení cen přichází v době, kdy v Česku vrcholí migrace na DVB-T2 a alternativní operátoři chtějí lákat diváky pozemního vysílání k přechod na jiný typ příjmu.