Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Skylink nabízí nové kanály, ale ruší vysílání Eurosportu nebo Discovery

Televizní vysílání v posledních měsících prochází řadou změn. Nejprve mělo jít o změnu na DVBT2, která byla v některých oblastech odsunuta, poté se stanicím zkomplikovala řada plánů v souvislosti s koronavirem. Řadu změn navíc chystají i poskytovatelé televizních služeb, mezi nimi i operátor Skylink. Ten chce zařadit od 1. května do programového balíčku Smart programy Nova Sport 1 HD, Nova Sport 2 HD a NationalGeographic HD. V balíčku Multi se diváci mohou těšit na nové kanály jako je NationalGeographic HD, FightBox a Love Nature HD.

Končí Eurosport i Discovery

Se zařazením těchto nových stanic ale některé jiné zároveň končí. Budete se muset rozloučit s programy Eurosport 1 HD, Eurosport 2 HD, Discovery, TLC, DiscoveryShowcase HD a Animal Planet, které patří pod společnost Discovery. Důvodem není to, že by jejich místo měly zabrat jiné kanály, spíše nebylo možné dospět k dohodě s vysílatelem na přijatelných komerčních podmínkách, které by umožnily prodloužení smlouvy. Bohužel tedy, uvedené programy k 31. 5. 2020 v nabídce Skylinku skončí.

Knihovna se stovkami dokumentů

Jak uvádí vedení operátora Skylink, přidání některých kanálů reflektuje zájem o jednotlivé žánry, konkrétní televizní kanály a typy programů, který registrují od svých uživatelů. Skylink jako jediný provozovatel placené televize v ČR a na Slovensku nabízí přístup do exkluzivní videoknihovnyNationalGeographic (NG+) se stovkami jedinečných dokumentů. Právě tento kanál si prý od diváků vysloužil pozitivní ohlasy, o čemž svědčí i to, že jen za prvních pár dní po spuštění přesáhl počet shlédnutí 50 tisíc.

Skylink kromě toho intenzivně spolupracuje s mateřskou společností Canal+ na lokalizaci řady atraktivních seriálů a televizních programů. Poskytovatel služeb tedy nezahálí, aby v současné konkurenci udržet svou uživatelskou základnu. Snad se mu to i s pomocí nových televizních kanálů podaří.