Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Skupina Discovery uzavřela spolupráci s mobilním operátorem Vodafone

Novinkou je podpis dohody mezi společnostmi Discovery a Vodafone. Jedná se o spolupráci obou subjektů, která bude probíhat na evropských trzích. Zahrnovat bude mimo jiné i službu Discovery+.

Nová platforma

Multiplatformní dohoda společnosti Discovery s mobilním operátorem Vodafone zaručuje, že stanice spadající do portfolia Discovery budou zařazeny ve spektru, které nabízí Vodafone TV. Došlo k uzavření smlouvy, která platí pro celkem 12 trhů v rámci celého evropského kontinentu a spadá sem samozřejmě i Česká republika. V rámci paktu bude divákům zprostředkována také nová platforma, a to video streamingová služba nazvaná Discovery+. Tato služba pro diváky již běží, zahájena byla již 4. ledna 2021.

Vstup v letech 2021‒2022

K uzavření dohody se vyjadřuje přímo Discovery: „Partnerství přinese společnosti Discovery přístup ke zhruba 100 milionům zákazníků služby Vodafone TV, pevných širokopásmových i mobilních sítí po celé Evropě, kterým bude platforma Discovery+ zpřístupněna během propagačního období, které se na jednotlivých trzích liší.“ Přesný termín vstupu na český trh zatím není znám. Postupné spouštění na všech 12 trzích, kterých se dohoda týká, proběhne podle vyjádření Discovery během let 2021‒2022.

V nabídce budou i lineární kanály

Připravované spuštění vysílání Discovery kanálů v rámci Vodafone TV mají podpořit chystané marketingové kampaně. Samozřejmě budou mít diváci nejenom v České republice, ale i na ostatních dotčených trzích čili i v Maďarsku, Itálii, Německu, Rumunsku, Španělsku, Řecku, Portugalsku, Irsku a také na Islandu, což je deset zemí, k dispozici také lineární kanály z nabídky Discovery. V dalších dvou zemích zbývajících do dvanácti, tedy v Turecku a ve Velké Británii, budou mít Discovery+ k dispozici pouze klienti využívající mobilní služby Vodafone, ale už ne pevného připojení a Vodafone TV.