Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat
Oblíbené tv
Zde budou po přihlášení nebo registraci zobrazeny vaše oblíbené televize.


Zpravodaj

Seriál Hranica: Televize JOJ nabízí zábavu pro celou rodinu

Jedním z televizních pořadů, které vysílá slovenská televize JOJ, je seriál Hranica ze slovensko-ukrajinského pohraničí. Hned po začátku svého vysílání si získal spoustu fanoušků, čímž se zařadil mezi nejsledovanější komediální seriály na trhu. Jeho obliba souvisí pravděpodobně i s tím, že se jedná o oddychové téma, u kterého si člověk odpočine a ještě se i pobaví.

Ve fiktivní obci Krivé se pašuje o sto šest

Děj rodinného seriálu Hranica se odehrává ve fiktivní obci Krivé na slovensko-ukrajinské hranici, kde žije několik rodin, jež se zabývají pašování všeho možného. Jediné, do čeho se nepouštějí, je pašování drog, lidí a zbraní. Hlavními hrdiny jsou tři pašeráci, Emil, Jerguš a Žeňa, a jejich mladší kolegové Sergej a Kriša. Protivníky jsou pak celníci a příslušníci hraniční policie, která se snaží pašeráky odhalit a chytnout při činu.

Šéfku pašeráků Zorku Stračinovou, která potom se pašovaným zbožím obchoduje, hraje Hana Gregorová. Podle ní tkví úspěch seriálu ve vtipných, nečekaných a někdy i dramatických dějových liniích a také v tom, že se při natáčení sešla sehraná parta herců.

Titulní píseň nahrála skupina Kandráčovci

Autory námětu seriálu Hranica jsou Vlado Bulič, Mirna Miličič a Goran Rukavina. Režie seriálu se ujal slovenský režisér Ján Novák, jenž je absolventem JAMU v Brně. Střídavě pracuje pro různé televize, mimo JOJ režíroval i pořady v České televizi, TV Prima a TV Nova. Bez nadsázky se dá říct, že Ján Novák je všestranný autor, který si většinu děl i sám stříhá.

Dalším z režisérů seriálu Hranica je Ivan Predmerský a Richard Bobek. Titulní píseň Na hranici hora zelená natočila slovenská skupina Kandráčovci a orchestr J. Selčana na melodii Na kostolnej veži. Doposud bylo vysílaných 80 dílů první série, přičemž druhá série po ní hned následuje.