Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Prima zahájila podzimní sezónu úspěšně

Zcela nové podzimní projekty, o nichž jsme zde na serveru nedávno psali, zahájily své vysílání vcelku úspěšně. Konkrétně Prima hodnotí svůj start jako nejúspěšnější za posledních několik let. Televize se svými novinkami zvítězila pět večerů za sebou nad všemi konkurenčními kanály a to přímo v hlavním vysílacím čase; máme-li na mysli kategorii nezpravodajských pořadů.

Sezónu zahájil seriál 1. mise, jenž již v neděli 29. srpna sledovalo velmi slušných 942 tisíc diváků, starších 15 let. Stejný seriál pak docenilo necelých 800 tisíc diváků při vysílání druhého dílu minulou středu první zářijový den. U prvního dílu to znamenalo, že téměř 23 % sledujících si nastavilo zacílení programu na Primu. V sobotu se pak o něco příznivěji dařilo i venkovské romanci Hvězdy nad hlavou, kterou si za cíl večerní zábavy vybralo téměř 1,2 milionu diváků. Přes milion diváků pak tradičně sledovalo i masově oblíbený seriál Slunečná. A nebylo by od věci nezmínit ani premiéry z kategorie nonfikční: pořad První večeře, moderovaný Zdeňkem Pohlreichem, vidělo přes půl milionu diváků a divaček, cestu k soutěžnímu pořadu Inkognito, moderovaného Liborem Boučkem, si našlo téměř 20 % sledujícího obyvatelstva.

V sobotu 4. září pak zazářila i další novinka Dvojka na zabití. Kriminálně komediální seriál, v němž na sebe upoutávají pozornost neobvyklá dvojka talentovaných, ale ne úplně sladěných detektivů v podání Sary Sandevy a Jakuba Prachaře, sledovalo taktéž přes milion lidí. Se slušným náskokem tak obecně překonala veškeré další večerní pořady. Podobné zápisy do statistiky sledování – byť o polovinu menší – měla pak například i další, již šestá, série Superstar, interaktivní a populárně naučný pořad na ČT1 Zázraky přírody či již pátá série odlehčené kriminálky Polda, taktéž k vidění na prvním kanále České televize.