Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Prima Max oslavila čtvrté výročí. Podíl na sledovanosti se blíží 3 %

Na konci listopadu oslavil kanál Prima Max výročí. Na českém televizním trhu se pohybuje už čtvrtým rokem. A jeho sledovanost roste k radosti jeho tvůrců i celé skupiny Prima. Pátý kanál skupiny Prima je oblíbený jak mezi mladší, tak i starší generací. Jeho průměrný podíl na sledovanosti se každým rokem zvyšuje, v letošním roce se v obecné populaci 15+ dostal na úroveň 2,5 % a v divácké kategorii 15-69, na kterou Prima prodává reklamu, se přiblížil k hranici 3% podílu (2,8 %).

Krůček po krůčku nahoru

Ve srovnání se stejným loňským obdobím to představuje nárůst o 0,4 procentního bodu ve skupině 15-69 a o 0,3 procentního bodu v divácké skupině 15+.​ I takto mírný nárůst je pro televizních kanál těchto rozměrů poměrně velkým úspěchem. Je jasné, že se v žádném případě nemůže rovnat s českými televizními giganty jako je hlavní kanál Prima, Nova nebo ČT, ale ve své kategorii mohou být tvůrci spokojení.

Pro milovníky filmů

V celkovém příspěvku k výkonu televizní skupiny Prima se Prima Max zařadil na podobnou úroveň jako Prima Cool a nejmladší z tematických stanic Prima Krimi. To je jistě velký úspěch, protože Prima Cool dlouhodobě táhne hlavně na americké seriály, které jsou oblíbeny snad u všech věkových skupin. Kanál Prima Max s převážně filmovým obsahem své vysílání zahájil 20. listopadu 2015 českou televizní premiérou filmu Vlk z Wall Street. Až v létě 2017 se ale vyprofiloval jako čistě filmový kanál, kdy jsou v jednotlivé dny nasazovány oblíbené filmy z mnoha různých žánrů. Pondělky patří tradičně komediím, v úterý se mohou diváci těšit na akční a krimi filmy a ve středu na oscarového snímky. Čtvrtek patří milovníkům českých filmů a v pátek potěší filmová klasika. Vůbec nejúspěšnějším filmem na Prima Max se v dosavadním vývoji televize stal 16. ledna 2019 odvysílaný snímek Maigret a drahoušek z Montmartru, v němž roli ztvárnil Rowan Atkinson.