Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Pořad pro děti na televizi Jojko: Petronela Jabĺčková

Mezi nadšené diváky dětských televizních pořadů patří zejména ti nejmenší, pro které vysílá slovenská stanice Jojko. Prakticky po celých 24 hodin jsou zde uvedeny nejen animované snímky. Jedním z nich je i německý pohádkový seriál Petronela Jabĺčková (Petronella Apfelmus), který vypráví příběh mladé čarodějnice.

Čarodějnice Petronela a její kamarádi

Děti mají rádi pohádky, které jsou veselé, napínavé a vše v nich dobře dopadne. To všechno splňuje i televizní zpracování knižní předlohy. Čarodějnice Petronela Jabĺčková je poměrně mladá, vždyť je jí teprve 134 let. Vyniká silnou láskou k přírodě a smyslem pro spravedlnost. Žije v jablku na své zarostlé zahrádce, plné tajemství, o kterou se pečlivě stará. Zahrádka se nachází v okolí nepoužívaného starého mlýna na okraji města.

Když se malá čarodějnice po provazovém žebříku dostane na zem, doroste do normální velikosti dítěte. Petronela tu má spoustu kamarádů – svého spolubydlícího roháče Luciuse, devítiletá dvojčata Leu a Luise, myšku Hildu, housenku Amandu a další. Společně s nimi musí svou zahrádku uhájit před zvědavými rodiči dvojčat. A když mají dvojčata Lea a Luis problémy, dokáže jim Petronelu vždy dobře poradit.

Televizní pohádka podle knižní předlohy

Pro natočení televizní podoby posloužila oblíbená dětská knižní série německé spisovatelky Sabine Städing od vydavatelství Boje Verlag. Od roku 2014 bylo vydáno již devět svazků série. V roce 2018 vyšly překlady v polštině, ukrajinštině, češtině a slovenštině. Vysílání 26dílného televizního animovaného seriálu bylo zahájeno v říjnu 2020 na KiKA, což je veřejnoprávní kanál ARD a ZDF pro děti a mládež.

Dvanáct minut zábavy

Stopáž jednoho dílu animovaného seriálu Petronela Jabĺčková je 12 minut, během kterých se malí televizní diváci přenesou do pohádkové světa plného kouzel. Které dítě by nechtělo mít magické schopnosti a umět čarovat? A když to nejde v normálním životě, alespoň mohou děti dobrodružství a čáry prožívat společně se svými animovanými kamarády v televizi.