Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Pohádkou Sedmero krkavců přivítá televize Prima nový rok 2023

V hlavním vysílacím čase na Nový rok se diváci budou moci podívat na opakování česko-slovenské  pohádky Sedmero krkavců, která byla natočena v roce 2015. Režijně i scénáristicky je pod ní podepsána Alice Nellis, které se podařilo filmu vtisknout punc té správné pohádkové nálady. Divákovi předkládá skvěle postavený fantasy příběh s odvážnou Bohdankou v hlavní roli.

Tradiční námět v novém pojetí

Kdo by neznal pohádku Boženy Němcové o Sedmero krkavcích? Nejedno dítě se u jejího vyprávění klepe strachy, jak to všechno dopadne a jestli se ústřední postavě podaří zrušit kletbu. Alice Nellis vycházela z jejího pohádkového motivu slavné české spisovatelky, dala jí ale poněkud modernější háv, což filmu velice prospělo. Hlavní hrdinka Bohdanka je odvážné i pracovité děvče, která neváhá zachránit svých sedm bratrů proměněných s černé krkavce.

Při hledání Bohdance pomáhají Vítr, Měsíc a Slunce. Na rozdíl od pohádkové předlohy ušila Bohunka košile pro své bratry ze lnu, který sama vypěstovala, a nikoliv z kopřiv.

Krásné exteriéry i povedená hudba

V pohádkovém příběhu Sedmero krkavců se nikdo nepitvoří, jak jsme často viděli v pohádkách natočených v posledních letech. I bez toho jde vytvořit příjemný příběh, který pohladí po duši nejen děti, ale i dospělé. Snímek si rozhodně zaslouží velké plátno kina, ale když se na něho podíváte v televizi, také si ho také užijete.

Filmaři totiž vybrali velmi povedené lokace. Natáčelo se na hradě Zvíkov, ve slovenském Muzeu oravské dědiny Zuberec – Brestová  a v kouzelném prostředí Moravského krasu. Chce to tedy doma mít velkou televizní obrazovku se skvělým podáním barev.

Hudbu k filmové pohádce Sedmero krkavců složil Vašo Patejdl. Titulní píseň s textem Kamila Peteraje nazpívala Marika Gombitová.