Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Operace Zlomený šíp: Napínavý thriller z vojenského prostředí na televizní stanici Prima Max

Americký akční snímek Operace Zlomený šíp z roku 1996 diváky zavede do celkem atraktivního prostředí amerického letectva. Dva piloti dostanou za úkol provést zkušební let se dvěma atomovými raketami. Nikdo však nepočítal s tím, že Pentagon nakonec bude řešit zmizení nejen pilotů, ale i raket.

Kam se ty bomby poděly?

Při sledování filmu Operace Zlomený šíp vám asi nebude tuhnout krev v žilách, ale určité napětí a zvědavost, jak to všechno dopadne pocítíte. Major Victor Deakins (John Travolta) a kapitán Riley Hale (Christian Slater) plní rozkaz – simulaci přeletu hranic s atomovými raketami na palubě svého stroje.

Jenže Deakins najednou na svého kolegu zaútočí, katapultuje ho z kabiny letadla pryč a shodí na zem obě bomby. Ty naštěstí nevybuchnou. Pentagon zahájí akci Zlomený šíp, jejíž cílem je najít atomové rakety, které společně s piloty záhadně zmizely.

Skvělý padouch v podání Johna Travolty

John Travolta si ve snímku Operace Zlomený šíp zahrál nikoliv kladného hrdinu, ale záporáka jako hrom. Jeho herectvím se určitě budete bavit. Dobře mu sekunduje klaďas Christian Slater. Oběma hercům role sednou jako vyšité. Je vidět, že si je náležitě užívali. John Travolta dostal na výběr, kterou roli chce hrát. Vybral si padoucha a inkasoval za ni 7 milionů dolarů. To se to potom hraje za takový honorář.

Film postrádá nudná místa, je akční od začátku až do konce. Zásluhu na to má osvědčený režisér John Woo. Výborný je i hudební doprovod, který složil Hans Zimmer. Jeho hudba se vám dostane pod kůži, a možná si ji budete broukat ještě chvíli potom, co dohrají poslední titulky filmu.

Roli správkyně parku Terry Carmichaelovou, která objevila katapultovaného Christiana Slatera, měla původně hrát Jennifer Aniston. Ucházela se o ni Halle Berry. Nakonec ji získala americká herečka Samatha Mathis.