Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Nová televizní pohádka na Boží hod vánoční: Krakonošovo tajemství odhalte na televizní stanici ČT1

Hlavní vysílací čas ve vánoční svátky bývá ve znamení pohádkových příběhů, k jejichž sledování se může sejít celá rodina. Česká televize připravila na Boží hod vánoční novou pohádku Krakonošovo tajemství z roku 2022, která se utká o diváckou přízeň. Výpravný snímek, natočený v koprodukci Česka, Slovenska a Německa, pojednává o odvěké lidské touze po bohatství, jež se sotva před něčím zastaví, a lásce, která je mocnější než všechno zlato světa.

Všechno začalo dopravní nehodou

Příběh diváka zavede do podhůří Krkonoš, kam na svůj zámek Hůrku přijíždí nový majitel Štěpán (Jakub Prachař). Doprovází ho snoubenka Blanka (Dominika Morávková Zeleníková) a také mladší bratr Adam (Jan Nedbal). Jejich cesta je poněkud krkolomná a bohužel panský kočár nešťastně srazí dívku Lidušku (Leona Skleničková), jdoucí po prašné silnici. Jako jediný jí nabídne pomoc Adam a dívka k němu zaplane láskou.

Jedno tajemství za druhým

Důležitou postavou je národopisem Jiráček (v podání Ondřeje Sokola), jenž se věnuje sběru pověstí od místních obyvatel. Přitom je překvapený tím, že lidé stále věří v Krakonoše. Adam na zámku objeví tajuplnou knihu, která má údajně obsahovat cestu k velkému pokladu. Zápletka příběhu je dána a divák se může těšit na její rozuzlení. Co skrývá starý obraz na zámku Hůrka? Jaký strašlivý příběh se kdysi odehrál v horách? Kdo je ten Krakonoš a opětuje Adam Liduščinu lásku?

Atraktivní vizuál pohádky

Pod scénářem pohádky Krakonošovo tajemství je podepsána Barbara Johnsonová, režie se ujal Peter Bebjak. V hlavní roli Krakonoše se objeví David Švehlík, jenž o Krakonošovi prohlásil, že býval jeho důležitým dětským hrdinou. Krakonošovo tajemství se natáčelo na hradech Kost a Sovinec, na zámcích Hrádek u Nechanic a Doudleby nad Orlicí. Filmaři využili i exteriéry a interiéry skanzenu Veselý kopec u Hlinska.