Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Nova oslaví výročí Sametové revoluce odvysíláním netradičního dokumentu Cesta ke svobodě

Blíží se významné výročí, a tak i televizní kanály plánují zařadit do svého programu takové pořady, které by jej připomínaly. ČT již dopředu avizovala, že chystá sérií dokumentů, filmů a seriálů s tematikou revolučního listopadu a televize Nova nyní oznámila, že uvede dokument Cesta ke svobodě. Ten se bude vysílat v neděli 17. listopadu ve 21:15. Dokument přináší příběhy lidí z fotografií, které pořídil fotograf Karel Bucháček během listopadové revoluce a které třicet let ležely nepovšimnuty. Podle Novy se můžeme těšit na zcela nový pohled na události listopadu 1989.

Pohled skutečných účastníků

Tento dokument vznikal několik měsíců a na jeho počátku stálo zveřejnění jen několika fotografií Karla Bucháčka na Facebooku. Na nich se totiž po dlouhých třiceti letech poznala řada tehdejších účastníků demonstrací. Natáčení bylo náročné, a to zejména kvůli dlouhé přípravě exteriérových i interiérových scén. Dohodnout se také se skutečnými aktéry, kteří měli příběh vyprávět svým pohledem, bylo také organizačně i časově složité. Tvůrci ale slibují, že výsledek bude stát za to. Výprava sází především na to, že listopadová historie bude prezentována těmi, kteří se demonstrací přímo účastnili a mohou tedy přinést nejen svůj osobní pohled, ale třeba i drobné detaily, které by si nikdo jiný již nezapamatoval. Režisér dokumentu, Michal Kratochvíl, zve diváky na netradiční a emotivní podívanou.

Televize Nova se rozhodla oslavy výročí třiceti let svobody pojmout po svém. A proto bude chystaný dokument po všech směrech originální. Čekat na vás budou dobové kostýmy, auta veřejné bezpečnosti i plakáty volající po svobodě. Je ale otázkou, zda tento formát nadchne každého diváka. Na to si nicméně budeme muset počkat do neděle 17. listopadu. Dokument jistě bude mít velkou konkurenci mnoha jiných pořadů na ostatních televizních kanálech.