Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat
Oblíbené tv
Zde budou po přihlášení nebo registraci zobrazeny vaše oblíbené televize.


Zpravodaj

Něco pro milovníky fantasy hororů: Purpurový vrch

Televizní stanice Nova Cinema do svého programu zařadila hororový fantasy snímek Purpurový vrch (2015), natočený v koprodukci USA a Kanady. Kdo se rád bojí a miluje napínavé duchařské příběhy s působivými kulisami, rozhodně si přijde na své.

Podstatnou roli ve filmu hrají kulisy

Důležitou součástí filmu Purpurový vrch je starý a chátrající viktoriánský dům s děravou střechou. Filmový dům na Purpurovém vrchu byl postaven jako kulisa pouze pro tento film. Na konci natáčení byl zbořený, aby uvolnil místo ve studiu pro další natáčecí práce. Při jeho stavbě nebylo ponecháno nic náhodě. Třeba rámy ostnatých dveří směrem na chodbu vypadají přesně jako mučící nástroj železná panna, ve které skončit by si asi málokdo přál.

Režisér Guillermo Del Toro přistoupil k natáčení až potom, co mu bylo slíbeno, že se dům celý postaví ve studiu a nepoužije se již existující dům. Produkce filmu chtěla takto ušetřit. Ale zpětně je možné říct, že výstavba kulis domu byly dobře investované peníze, protože dávají filmu charakter velkého a výpravného hororu.

Mrazivé záběry se vryjí pod kůži

Režisér Guillermo Del Toro si dal záležet na té správné gotické poetice starého domu včetně nejrůznějších detailů, s jejichž pomocí navozuje tu pravou mrazivou a děsivou atmosféru. Kus poctivé práce odvedli také herci – Mia Wasikowska, Jessica Chastain, Tom Hiddleston, Charlie Hunnam a další, pohybující se ve skvěle padnoucích dobových kostýmech. Ve filmu si pozorný divák určitě všimne odkazů na dvě klasické spisovatelky a jejich stěžejní díla – Jane Austen (Pýcha a předsudek) a Mary Shelley (Frankenstein).

Při zhlédnutí filmu vás určitě napadne, že více než duchů by se měl člověk bát skutečných lidí. Horor Purpurový vrch si neklade za cíl nabízet lekavé scény, ale raději dokonalou výpravu a propracované kulisy. Až divákovi přijde líto, že si je nemůže na vlastní kůži osobně projít.