Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Na začátku září odstartuje Ochránce

Ani Česká televize nezůstává se svým produkčním týmem pozadu za ostatními kanály. Již za pár dnů se mohou diváci těšit na premiéru dalšího seriálu z její dílny. Již v neděli 5. září bude možné spatřit první díl Ochránce, desetidílného seriálu, jenž se bude zabývat nenadálými kauzami v oblasti školství.

Hlavní roli, v nezvyklé pozici školského ombudsmana, si zahraje Lukáš Vaculík. V seriálu se jeho předmětem vyšetřování stane deset kauz, které vycházejí z pravdivých událostí a které do velké míry českým školstvím skutečně otřásly; dílo se tak dotkne i kauz, jenž mají přesah nejen do drogové problematiky, ale i do specifik závažných trestných činů. Vedoucí producent Michal Reitler pak okolnosti vzniku seriálu přibližuje tak, že „oblasti školství nenatočil nikdo seriál snad desítky let“. Primární motivací je pro něj i široký vhled do profesní oblasti a vzdání respektu učitelské profesi. Pro větší uchopení pak ČT: edu připravuje doplňující materiály, jež by měly konkretizovat kroky směřující k předcházení nebezpečných situací, k nimiž může během učitelské praxe dojít.

Dohromady trio scenáristů se pod projekt podepsalo. Jedná se o Tomáše Feřtka, Matěje Podzimka a výše zmíněného Michala Reitlera. Na scenáristickém poli se určitě nejedná o debutanty. Prvně zmiňovaný se zapsal pod scénář u Kriminálky Anděl či u Četníků z Luhačovic. Matěj Podzimek má pak za sebou kritickou obcí i veřejností vřele přijaté televizní filmy z poslední doby, jakými jsou Dukla 61 či Metanol.

Režii dostala na starost dvojice Tereza Kopáčová, stojící například za hořce komediální sérií Jak si nepodělat život, a Tomáš Mašín, známý předně z režírování svého prvního celovečerního životopisného filmu o Egonu Bondym 3 sezóny v pekle.