Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Na Voyo je nová minisérie Jitřní záře, která je podle skutečného příběhu

Nový miniseriál Jitřní záře je založený na skutečném příběhu, který před několika lety otřásl Českem. Otevírá důležitá a citlivá témata, která poukazují na chování lidí. Je zaležený na příběhu boji rodičů a státu, zkoumá jaké jsou práva jednotlivce a jak velká je snaha úřadu o lidská práva.

Skutečný příběh se odehrál v roce 2001 v malé šumavské vesnici Šumanov. Rodičům se během bouře narodila holčička a tak jí pojmenovali Půlnoční bouře. Už toto neobvyklé jméno vypovídá o způsobu života rodičů. Rodiče chtěli žit izolovaně, osamoceně a tak nějak po svém. Okolí toto zvláštní jméno a zvláštní způsob života odsuzovalo a postupem času to vyvrcholilo v mediálně sledovaný spor. Holčička byla rodičům nakonec odebrána, ale avšak jen na čas, poté jim byla holčička vrácena. Pro rodiče to byl velmi náročný boj, jméno Půlnoční boře se jim vybojovat, ale nepodařilo. Takže z Půlnoční bouře se stala Eliška.

Eliška jako dítě ve školovém věku zažívala skvělé dětství. S maminkou pletla věnečky, celý den běhala venku s tátou chodila na houby a užívala si život v přírodě. Avšak problémy nastavily později. Do školy chodila jen do poloviny druhého ročníku na prvním stupni, poté přešla na domácí učení. Její maminka byla učitelka, takže jí vše učila, jednou ročně jezdila na přezkoušení. Avšak poté co se jí narodili sourozenci neměla její maminka tolik času jen na ní. Takže úroveň vzdělání poklesla. Eliška se rozhodla, že by chtěla začít žít normální život, chodit do školy a vše co dělají děti jako je ona. A tak se ve 14 letech dobrovolně přestěhovala do dětského domova.

Jak tento příběh dopadl nejspíš víte a pokud ne, můžete se to dozvědět zhlédnutím minisérie Jitřní záře.