Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Na televizní obrazovky se vrací oblíbená česká komedie S tebou mě baví svět

Kdo by nemiloval českou klasiku o partě tatínků, kteří se svými dětmi vyrazí na chalupu a jsou přesvědčeni o tom, že jejich výchovné metody jsou stejně tak dobré, jako jejich manželek? Hvězdně obsazená česká komedie S tebou mě baví svět vznikla před 42 lety.

Oblíbená česká komedie stále dokáže pobavit celou rodinu

Seznamovat vás se zápletkou rodinné komedie S tebou mě baví svět je pravděpodobně zbytečné. Tuto podívanou totiž znají velcí i malí a před televizní obrazovkou se tak setkávají celé generace. Se vznikem filmu se ale pojí řada zajímavostí a vtipných historek, o které se s vámi velice rádi podělíme.

Skvělá režijní práce Poledňákové

Za scénářem a režií filmu stojí jedna z nejlepších českých tvůrkyň rodinných komedií. Na svém kontě má také filmy s Tomášem Holým Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. I přesto, že práce s dětmi je náročná, Poledňáková ji zvládala na výbornou. Kromě velkého úspěchu u diváků se filmu dostalo i pozitivního přijetí od kritiků.

Výborný dabing Satinského a další zajímavosti

  • Jedna z kritik chválila výborně zvolený dabing postavy Alberta (Július Satinský). Jeden filmový kritik si chválil volbu Miloše Kopeckého pro namluvení Satinského. Jak ale možná víte, Satinského nikdo nedaboval. Od té doby Satinský tvrdil, že neumí slovo česky, ale výborně imituje Kopeckého.
  • Scéna, ve které Václav Postránecký při sjezdu zlomí lyži, nebyla ve scénáři. Postránecký skutečně jízdu z kopce nezvládl a zahučel do kadibudky.
  • Choreografii k písni Sladké mámení si vymyslela Zdena Studénková. Zpěvačku Helenu Vondráčkovou natolik uchvátila, že ji převzala.
  • Film S tebou mě baví svět zvítězil v anketě “Nejúspěšnější česká komedie století”.

 

Filmová komedie S tebou mě baví svět i po více jak 40 letech od svého vzniku stále dokáže pobavit celou rodinu. Nenechte si snímek ujít v sobotu 1. června 2024 na Primě od 15:00.