Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Na olympiádu se připravuje i staronová internetová televize

Několik mediálních partnerů a televizí, resp. platforem se spojilo kvůli zavedení společného projektu, kterým bude internetový kanál Czechteam.tv. Televize se stane přímým doplňkem generálních mediálních partnerů České televize a Českého rozhlasu. Na projektu se pak dále podílí mediální dům Czech News Center, čím dál tím populárnější Mall.tv, Český olympijský výbor a komunikační skupina WPP.

Jak jste jistě uhodli, bude se jednat o pořad, jehož hlavní programovou náplní budou samozřejmě Letní olympijské hry v Tokiu, začínající 23. července. Cílem televize je spíše podpora maratonu sportovního vysílání na ČT Sport. Programově se bude sestávat zejména z informačně zábavního obsahu ze zákulisí. Samotná televize vysílá již od 1. července a do doby před olympiádou uvede 19 videopořadů o celkových 200 epizodách.

Jak uvedl předseda Českého olympijského výboru, olympijský obsah produkují již od minulé letní olympiády v Rio de Janeiru, konané v roce 2016. Prvně si ovšem výbor přizval partnery, kteří by mu měli pomoci zajistit celý projekt ze stránky nejen technologické, ale i produkční a dramaturgické v podobě Tandemu a Mall.tv. Do začátku budou na televizi připraveny nostalgií oblíbená archivní videa z minulých olympijských ročníků, zároveň tam ale najdeme i pořady, který by měly správně navodit atmosféru blížících se her, byť silně poznamenaných absencí diváků vlivem pandemických omezení.

Sportovní fanoušky by ale takový limit rozhodně neměl odradit. Netřeba sdělovat nejdůležitější: ČT Sport bude samozřejmě veškeré dostupné přenosy ze všech sportovišť vysílat, zároveň nabídne obrovskou porci rozhovorů, zpravodajství, rozborů a analýz. Na dvoutýdenní maraton je tak pečlivě připravena.