Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Na ČT končí pořad To se ví. Měl odhalovat fakenews

Ne vždy se podaří připravit formát, který diváky zaujme a je úspěšný. Bohužel to se potvrdilo i u pořadu České televize To se ví. Na jednání Rady ČT uvedl programový ředitel Milan Fridrich, že se nepočítá s dalším natáčením tohoto pořadu. Ten se přitom věnoval poměrně populárnímu tématu tzv. fakenews, neboli zpravodajských dezinformací. Vysílal se v pozdním nedělním prime-time od cca 22:30. Koncept pořadu byl jasný – zábavnou formou vysvětlit, co to fakenews jsou, jak je poznat a jak s nimi nakládat. V pořadu pravidelně vystupovali Tomáš Měcháček, Halina Pawlowská a Aleš Háma.

Bohužel se dle vyjádření Milana Fridricha zdá, že pořad nesklidil takový úspěch, jak se čekalo. Podle něj je mimořádně obtížené připravit úspěšnou panelovou show a v tomto případě se to nejspíš nepovedlo. Sledovanost pořadu se v průměru pohybovala na úrovni 314 tis. diváků starších 15 let.

Dobrý úmysl, který se nevydařil

Původní záměr však byl jistě zcela jiný. ČT spuštění pořadu oznamovala poměrně pompézně a jistě věřila, že nový programový typ se ujme. Jenže odvysílalo se jen 12 dílů a žádný další již nebude. Podle mluvčí ČT Karolíny Blinkové byl pořad zamýšlen po podzimní vysílací schéma a jeho další osud se měl ukázat až na základě reakce diváků. A zdá se, že diváci vystavili tomuto pořadu stopku.

Zklamání diváků i odborníků

Bohužel se nejspíš nepodařilo naplnit to, co by si divák od takového pořadu mohl slibovat. I vzhledem k možná trochu netradičnímu výběru moderátorů se místy jednalo spíše o podivnou taškařici, která se zabývala spíše bulvárními drby než skutečně vážnými dezinformacemi. To by se dalo pochopit u televize typu Nova či Prima, ale u veřejnoprávního média přeci jen očekáváme něco trochu serióznějšího. Zejména prezentace Haliny Pawlowské do vážně míněného pořadu jaksi nezapadala a bulvární témata už vůbec ne.