Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Mraky nad mořem: Příběh Rosamundy Pilcherové na televizi Prima Love

Televizní stanice Prima Love si primárně do svého vysílacího schématu vybírá snímky, v nich hlavní roli hraje láska. Ne jinak je tomu i u německého snímku Mraky nad mořem, natočeného podle knižní předlohy známé britské spisovatelky Rosamunde Pilcherové. Na film se určitě nejvíce těší romantické duše, které potřebují, aby příběh dobře skončil a dobro zvítězilo nad zlem, jak tomu v pohádkách bývá. Ostatně co jiného než pohádky pro dospělé jsou knížky autorky, jež patří k nejlépe prodávaným titulům.

Úspěšná britská spisovatelka

Rosamunde Pilcherová je autorkou mnoha románů, které pohladí zejména ženskou duši. Někdo je může označit za červenou knihovnu a nebyl by daleko od pravdy. V jejím příbězích je v popředí láska a vztahové problémy. Ty se nevyhýbají nikomu a zejména mezi ženami se jedná o oblíbené téma k rozhovoru s kamarádkami.

A jsou to i divačky, jež vyhledávají romantické filmy, u nichž mohou pustit nějakou tu slzičku, potěšit se pohledem na pěkné exteriéry i interiéry a na příjemné představitele hlavních postav. Rosamunde Pilcherová v psaní romantických povídek a románů byla opravdu výborná, o čemž svědčí i neutuchající zájem o její dílo.

Láska versus povinnost

Mraky nad mořem vyprávějí příběh Johna, jenž se po letech vrací do svého rodiště, aby tu vybudoval přístav a hotel. Potkává se svou dávnou lásku, londýnskou baletku Lauru. John naváže milostný poměr s Jenny, nevlastní sestrou Laury, která pracuje jako mořská bioložka. Z titulu své práce je Jenny proti počínání svého přítele, čímž vznikají třecí plochy v jejich vztahu.

Do toho začíná proti nim intrikovat její nevlastní matka, která by po boku Johna viděla raději svou vlastní dceru Lauru. Příběh se stává zamotaným typickým rukopisem Rosamunde Pilcherové. Na rozmotání si budou muset diváci počkat až na konec snímku.