Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat
Oblíbené tv
Zde budou po přihlášení nebo registraci zobrazeny vaše oblíbené televize.


Zpravodaj

Máša a medvěd na slovenské televizní stanici Jojko

Nadšenými televizními diváky jsou i malé děti předškolního a mladšího školního věku. Pro ně připravuje slovenská televizní stanice Jojko nejrůznější pořady – hrané, animované i naučné. Jedním z nich je ruský animovaný seriál Máša a medvěd, jenž hlavní nosnou myšlenku čerpal ze stejnojmenné národní ruské pohádky. Jednotlivé díly vyprávějí příhody malé holčičky Máši a Medvěda, bývalého cirkusového artisty. Čím nejvíce zaujal dětské diváky?

Holčička a medvěd v hlavní roli

Děti všeobecně mají rády zvířata, a když se objeví jako hlavní hrdinové pohádky, tak je to o to rychleji přitáhne k televizi. Zvláště když se mohou dívat na zvídavou a nezbednou Mášu, jež miluje lízátka a bonbony stejně jako jiné děti. Medvěd žije v lese a zde hledá zasloužený odpočinek po rocích tvrdé dřiny v cirkusu. Na rozdíl od extrovertní Máši má rád ticho, pohodlí, lov ryb, med a fotbal.

Animátor seriálu Oleg Kuzovkov se při přípravě hlavních postav nechal inspirovat na své dovolené, kterou jednou trávil na pláži u moře na Krymu. Zde si viděl hrát nezbednou malou holčičku, jež se stala předobrazem Máši.

Pro postavu medvěda zase sáhl po typickém představiteli čerstvého penzisty, jenž si užívá volna a klidu. I seriálový medvěd má mnoho lidských dovedností – stará se o včelín, záhony s květinami a svou zahradu. Zatímco holčička mluvit umí, medvědovi je tato schopnost odepřena, ale lidské řeči rozumí. S Mášou se proto domlouvá pomocí gest a různými tóny svého hlasu.

Zajímavosti o seriálu

Doposud bylo natočeno celkem 67 epizod seriálu Máša a medvěd. Je při tom využívána 3D grafika. V roce 2018 se seriál stal nejsledovanějším animovaným seriálem na světě. V roce 2015 získal v Miami prestižní cenu Kidscreen Award v kategorii Nejlepší animace. Medvědova chladnička má značku „Animaccord“, což je zároveň název studia, ve kterém se seriál vyráběl. Máša umí hrát šachy a na elektrickou kytaru.