Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Láska klepe na dveře: Turecký seriál, který udělá radost hlavně romantickým duším

Televize zprostředkovává informace, zábavu i poučení pro různé generace diváků. Dospělí si k ní chodí odpočinout od běžných starostí. I proto se někteří nejraději dívají na romantické příběhy, v nichž všechno nakonec dobře dopadne a kterým nechybí vtip ani krásné exteriéry. Jedním z takových televizních děl je turecký seriál Láska klepe na dveře, který vysílá televize Prima Love.

Jak dívka bez peněz a rodičů ke štěstí přišla

Ve dvou sériích seriálu Láska klepe na dveře se diváci setkávají s mladou a chytrou dívkou Edou Yildiz, jež žije se svou tetou a pracuje v jejím květinářství. Její rodiče zahynuli při automobilové nehodě. Eda chtěla studovat, vždy ji bavily květiny a jejím snem bylo studovat krajinářskou architekturu.

Jako chudá studentka si ale studium nemohla sama finančně dovolit. Spoléhala se proto na stipendium, které mělo být studentům poskytnuto. Jenže ho nakonec zrušila renomovaná architektonická kancelář, jíž vlastní Serkan Bolat. Jak už to v romantických příbězích bývá, osud je nakonec svede dohromady a oba mladí lidé se do sebe zamilují.

Chytlavé melodie a poutavé prostředí

V hlavní rolích Láska klepe na dveře hrají Hande Ercel (Eda) a Kerem Bürsin (Serkan). I díky jejich výkonům získal seriál nejen v Turecku vysokou oblibu u diváků. Neméně zajímavý je chytlavý hudební doprovod jednotlivých epizod. Některé písně se dostaly i na přední příčky hitparád.

Pozitivem na moderních tureckých seriálech je humor a prostředí, ve kterém jsou natočeny. Nechybí totiž příjemné exteriéry ani interiéry. A samozřejmostí jsou perfektně upravené ženy s dokonalým make-upem, který nesundají, ani když doma čistí toaletu, a urostlí pánové, pro které je běžné trávit hodiny v posilovně.

Původně měl být turecký seriál Láska klepe na dveře vysílán pouze jednu sezónu pro zpříjemnění letních dnů. Ale obliba u diváků si vyžádala další epizody i jeho druhou sérii.