Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Jiřina Bohdalová opanuje obrazovku České televize ve filmu Svatá

Herečka Jiřina Bohdalová již překročila devadesátku, ale i přesto stále dokáže zaujmout diváky. Ke svým kulatinám tak dostala scénář od Marka Epsteina, který ji ho napsal na tělo. Režie se následně ujal Jiří Strach a již v březnu se film Svatá objeví na obrazovce České televize.
Je pravda absolutní hodnotou? Tuto otázku si klade příběh filmu Svatá
Jak sám režisér Jiří Strach prohlásil, příběh filmu Svatá se točí okolo toho, zda je pravda skutečně absolutní hodnotou. Hlavní hrdinkou filmu je devadesátiletá vitální důchodkyně Olga, která žije v domku se svou dcerou Hanou. Již na první pohled je patrné, že jejich vztah není ideální. Olga si v minulosti prošla gulagem a o své zkušenosti se dělí s ostatními pomocí knížek a vyprávěních na besedách. Jenomže reportérka Dastychová toho o Olze ví skutečně hodně a jak se zdá, mnohem víc, než kdokoliv jiný. Proto se rozhodne jít s touto pravdou ven.
Na jaké herce se můžete těšit?
Kromě Jiřiny Bohdalové se ve filmu objeví také Lenka Vlasáková, Pavla Beretová, Jan Vondráček či Alena Mihulová. Pro diváky, kteří znají filmy a seriály Marka Epsteina a Jiřího Stracha a mají je rádi, se bude jednat o další skvělou podívanou.
Zajímavosti o filmu Svatá
Natáčení probíhalo na Gymnáziu J. S. Machara v Brandýse nad Labem o letních prázdninách. V komparzu se objevili jak studenti, tak i profesoři.
Jiřina Bohdalová o scénáři prohlásila, že se jí líbí zejména proto, že je hluboký a lidský. Zároveň uvedla i to, že je ráda, když pro ni někdo napíše scénář. Přičemž dopředu nespecifikuje, o jaký žánr by se mělo jednat.

Drama Svatá se na obrazovce České televize objeví na jaře letošního roku.