Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Jako štvaná zvěř: Cindy Crawford v americkém thrilleru na televizi Nova Cinema

Příznivci televizní stanice Nova Cinema si zvykli na to, že se ve vysílacím schématu objevují i starší snímky. Patří k nim americký film z roku 1995 s názvem Jako štvaná zvěř, jenž byl natočen podle stejnojmenné knižní předlohy od Pauly Gosling. V hlavní roli zazářila tehdejší supermodelka Cindy Crawford.

Hra na schovávanou

Jako štvaná zvěř si bude připadat mladá advokátka Kate McQueen, když se při projednávání běžné rozvodové pře kubánského milionáře dostane na stopu loupeže. Najednou se ocitne v ohrožení života, po krku jí půjdou bývalí agenti KGB. Sotva se jí podaří uniknout prvním útokům, už na ni čekají další. Jejím ochráncem se stane policejní detektiv Max Kirkpatrick. Společně pak čelí nejrůznějším nástrahám. Platí zde pravidlo, že ve dvou se to lépe táhne.

Zlatá malina

Hlavní úlohu advokátky Kate McQueen měla původně ztvárnit Julianne Moore. Nakonec ji ale dostala Cindy Crawford. Pravděpodobně proto, že byla větším diváckým tahákem, ačkoliv ani Julianne Moore se nedá upřít zajímavý vzhled. Cindy Crawford se určitě snažila zhostit role, jak nejlépe uměla, ale cena Zlatá malina za nejhorší herečku a nejhorší objev roku 1995 ji stejně neminula.

Jako štvaná zvěř je filmem, u kterého si odpočinete. Je to taková pohádka pro dospělé diváky, v níž nechybí krásná princezna ani její zachránce, ovšem v moderním hávu detektivního žánru. Co více si od snímku pro všední večer přát?

Akční thriller

Ve filmu Jako štvaná zvěř si divák užije akčních scén natočených tak, aby seděl přibitý na sedačce a netrpělivě čekal, jak všechno dobře dopadne. Řada diváků se shodla na tom, že herecký potenciál Cindy Crawford měla, tak je škoda, že ho více nevyužila později. Možná zjistila, že je jistější na přehlídkovém molu než před objektivem kamery. Díky její přítomnosti ve snímku se mají pánové na co dívat. Ani dámy nepřijdou zkrátka, protože William Baldwin jako detektiv Kirkpatrick je taky pohledný drsňák.