Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

HBO Max se chystá příští rok i do České republiky

Další v pořadí streamovacích platforem, která ještě není dostupná v České republice, se chystá na evropský trh. Americká služba HBO Max se již od konce října chystá do několika evropských zemí. Své první dny vysílání zahájí další fanoušci bingewatchingu na severu, a to v Dánsku, Norsku, Finsku a Švédsku, dále pak ještě ve Španělsku a Andoře. S postupem času ovšem neostrouhá ani střed Evropy, kdy se plánuje spuštění v dalších zemích – mimo jiné i v České republice a na Slovensku. Mimoto se plánuje její spuštění i v zemích Balkánského poloostrova.

Přicházející platforma zastoupí dosavadní službu HBO a již od loňského května funguje v domovských Spojených státech amerických. Nedávno se pak rozšířila i do celé řady zemí v Latinské Americe a oblasti Karibiku. Ti, kdo znají nabídku HBO budou zcela jistě již obeznámeni: platforma nabízí širokou přehlídku mnoha velkých amerických vysokorozpočtových hitů, blockbusterů či legendárních filmových sérií nebo kultovních seriálů. Za všechno můžeme jmenovat celou kouzelnickou sérii o Harry Potterovi či seriály, již známé i z dalších tuzemských televizí: Přátelé, Sex ve městě, Teorie velkého třesku či Hra o trůny. V souvislosti s poslední zmíněnou sérií pak služba plánuje na příští rok premiéru prequelu pod názvem Rod draka.

Provozovatel prozatím nezveřejnil cenovou dostupnost služby; HBO jako takové stojí 159 Kč měsíčně, tedy zcela v souladu s cenovým rozsahem i ostatních služeb jako je Netflix, Amazon či Disney+. Vše potřebné, zejména detaily ohledně cenové relace se dozví již během října letošního roku. Předběžně můžeme počítat s tím, že se v Tuzemsku dočká svého uvedení okolo února roku 2022.