Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Gump a Peče celá země byli hity velikonočního víkendu

Na pátek a víkend si některé televize připravily drobné obměny programu. Na hlavní vysílací čas byla připravená pohádka, nový rodinný film nebo charitativní koncert. Hitem víkendu byla opět soutěž Peče celá země, úspěch měl i film Gump.

Na Velký pátek byla nejsledovanějším pořadem Všechnopárty, která začínala až po půl desáté. Sledovalo jí 890 tisíc diváků ve věkové skupině nad 15 let. Pořady od osmi hodin byli až na dalších příčkách. Na druhém místě byla pohádka České televize Tajemství staré babmbitky, kterou vidělo 792 tisíc lidí. Zábavná soutěž Máme rádi Česko na Primě měla sledovanost o 200 tisíc nižší a reality show Survivor na Nově dokonce skoro o 400 tisíc nižší oproti pohádce.

Sobotní večer patřil jako obvykle pořadu Peče celá země, ten k obrazovkám přitáhl 941 tisíc diváků. Nova zařadila na večer další díl hvězdného speciálu soutěže Na Lovu, ten sledovalo 806 tisíc lidí. Na Primě mohli diváci sledovat další díl seriálu Polda, vidělo ho 799 tisíc lidí. Tento den byla večerní sledovanost nejvyrovnanější z celých Velikonoc. Na sobotu byl také avizovaný tradiční velikonoční charitativní koncert Pomozte dětem, sledovalo ho 279 tisíc diváků. Koncertem se vybralo více než 12 milionů korun, které poputují na pomoc znevýhodněným dětem.

Na nedělní večer si Prima připravila televizní premiéru rodinného filmu Gump – pes, který naučil lidi žít. Gump se stal nedělní jedničkou, přitáhl k obrazovkám 867 tisíc diváků nad patnáct let. Jelikož je film cílený na děti, dá se předpokládat, že sledovanost byla vyšší i ve věkové kategorii pod 15 let. Na Nově byla, jako každou neděli, zábavná pěvecká show Tvoje tvář má známý hlas, vidělo jí 616 tisíc diváků. Další díl seriálu Ultimátum na ČT1 vidělo 593 lidí. Česká televize tak po dlouhé době ztratila svá nedělní prvenství, která získala díky seriálům Devadesátky a Podezření.