Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Geniální a nevšední film Chudáčci si na Disney+ nesmíte nechat ujít

Ještě jste neviděli jeden z nejlepších filmů roku, který získal hned několik ocenění a Emma Stone si za ztvárnění hlavní postavy odnesla sošku pro nejlepší ženský herecký výkon? Film Chudáčci je na platformě Disney+ a důvodů, proč se na něj podívat, existuje hned několik.

Děj filmu

Bella Baxter je mladá žena, která se rozhodla spáchat sebevraždu a kterou poté vrátil k životu geniální a nekonvenční vědec Dr. Godwin Baxter. Přestože se ji snaží Godwin ochránit, Bella touží po poznání a společně s mazaným a zhýralým právníkem Duncanem Wedderburnem se vydá na pouť za poznáním napříč kontinenty.  Při této příležitosti se Bella ze všech sil snaží o prosazení rovnosti a svobody.

Lákavé herecké obsazení a nevšední vizuální zážitek

Hlavní roli Belly naprosto geniálně ztvárnila Emma Stone a postavu právníka si zahrá Mark Ruffalo. Režisérem filmu Chudáčci je Yorgos Lanthimos a jako předloha posloužila stejnojmenná kniha Alasdaira Graye. Kromě zápletky je snímek lákavý zejména svou vizuální stránkou. Celková stopáž překračuje dvě hodiny, ale žádnou nudu a šeď rozhodně nečekejte. Celý dojem z filmu podtrhuje také skvostná hudba od Jerksina Fendrixe.

Zajímavosti o filmu

  • Film Chudáčci není první spoluprací Emmy Stone a Yorgose Lanthimose. Toto duo se spolu setkalo již při natáčení filmu Favoritka. Tentokrát ale Emma Stone zaujala také místo producentky.
  • Natáčení z větší části probíhalo v Maďarsku.
  • Režisér se snažil malovanými kulisami navodit atmosféru starého Hollywoodu.
  • Vývoj hlavní postavy je možné sledovat také podle barevnosti filmu. Začátek snímku je černobílý, poté se začnou postupně objevovat barvy.

 

Užijte si v pohodlí domova jeden z nejlepších filmů loňského a letošního roku. Snímek Chudáčci je na platformě Disney+ k vidění od 27. března 2024. Máte-li předplatné, rozhodně si ho nenechte ujít.