Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Generální ředitel ČT Petr Dvořák dostane bonus ve výši 1,6 milionu korun

Generální ředitel České televize Petr Dvořák získá bonus ve výši 66 % jeho roční mzdy, což činí asi 1,6 milionu Kč. Takto rozhodla Rada ČT těsnou většinou osmi hlasů z 15. Loni byl přitom Dvořákův bonus ještě vyšší a důvodem snížení má být především jeho neuspokojivá komunikace s radou o přípravě rozpočtu na rok 2020.

I 66 % se někomu zdá hodně

Nová členka rady Hana Lipovská dokonce navrhovala, že by se Dvořákovi neměl udělit bonus vůbec žádný, a to především s ohledem na pokles sledovanosti ČT a celkové ekonomické potíže, s nimiž se nyní televize musí vypořádávat. Pro nulový bonus společně s ní hlasovali ještě další čtyři radní. Bylo by však možná poněkud nespravedlivé svalovat pokles sledovanosti jen na generálního ředitele, když byla zasažena celá mediální oblast, a každá televize či tištěná média a rozhlas mají nižší příjmy a ekonomické potíže.

Odměna za plnění povinností

Jak se vlastně takový bonus přiznává? Kritéria se skládají z vyhodnocení hospodářských výsledků, kvality televizního vysílání, manažerských výsledků a plnění dalších povinností. V minulosti generální ředitel pravidelně dostával celou výši možného bonusu.

Noví funkcionáři

Rada České televize si také zvolila svého nového předsedu. Tím se stal René Kühn, který své vítězství potvrdil získáním 11 hlasů. Novými místopředsedy se stali Daniel Váňa a Pavel Matocha. Všichni nově zvolení nastoupili do svých funkcí ke 24. červnu 2020. Rada uložila vedení několik dalších úkolů, a to především doplnit dlouhodobé plány ČT do roku 2024 o střednědobý plán. Jde především o to navrhnout takový postup, aby ČT měla na konci roku 2024 rezervu dosahující 700 milionů korun. Česká televize loni hospodařila s náklady a výnosy 6,47 miliardy Kč. To je asi o 80 milionů Kč méně než v roce 2018 a podařilo se jí proti rozpočtu ušetřit 205 milionů korun.