Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Eric Clapton: život ve dvanácti taktech na televizi JOJ Cinema

Televize JOJ Cinema je sedmou televizní stanicí v portfoliu JOJ Group. Svůj program zaměřuje na fanoušky filmové tvorby a zejména na exkluzivní česko-slovenské filmové premiéry všech žánrů. V jejích pořadech si určitě vybere každý to své. Pro milovníky hudebních pořadů připravila televize JOJ Cinema britský dokumentární snímek Eric Clapton: život ve dvanácti taktech.

Nahlédněte do života fenomenálního kytaristy

Životopisný filmový dokument Velké Británie Eric Clapton: život ve dvanácti taktech z roku 2017 je sestavený z historických i nově zaznamenaných rozhovorů. Ty dal ze svého osobního archivu k dispozici sám anglický kytarista. K nahlédnutí jsou videozáznamy z jeho nejlepších koncertů i z jejich zákulisí, domácí videa, soukromé fotografie, dopisy a osobní zápisky z Claptonových deníků.

O dokumentárním filmu lze říci, že je opravdu velmi dobře připravený a že si na nic nehraje. Ukazuje i Claptonovu stinnou stránku ze 70. a 80. let minulého století, kdy kytarista měl velmi kladný vztah k drogám a alkoholu. Celá polovina snímku mapuje jeho úplné začátky, představuje jeho rodinu i poměrně těžký osud a pokračuje jeho postupným vzestupem na hudební Olymp.

Nominace na cenu Grammy

Režie dokumentárního filmu Eric Clapton: život ve dvanácti taktech se ujala americká filmová producentka a režisérka Lili Fini Zanuck. Snímek měl světovou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu v roce 2017. Film i jeho režisérka byli nominováni na cenu Grammy v kategorii Nejlepší hudební film. A to i díky tomu, že snímek přináší otevřený pohled na život a kariéru geniální kytaristy.

Diváci se seznamují s názory samotného hudebníka stejně jako s postoji jeho přátel a rodiny. V červnu 2018 byl vydán soundtrack k dokumentárnímu filmu, přičemž obsahuje pět dosud nevydaných Claptonových skladeb.