Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Discovery odstartuje streamovací službu s obrovskou knihovnou titulů

Na 4. ledna 2021 připravuje společnost Discovery start svojí zbrusu nové streamovací služby, která ponese název Discovery+. Generální ředitel David Zaslav prohlašuje, že jde o revoluční krok.

 

Pestré zaměření

„Poprvé bude naše celá knihovna dostupná globálním divákům,“ informuje o novince Zaslav. Služba Discovery+ má být k dispozici nejenom na televizní obrazovce, ale i na notebooku, tabletu či mobilu. Sází tedy na multiplatformní kanál, který má podle předpokladů generovat vysoké zisky, alespoň to si od novinky Discovery slibuje. Discovery+ slibuje koktejl programů ze všech televizních stanic vlastněných společností Discovery na celém světě. Obsah tedy se tedy bude skládat jak z lokálních, tak i globálních pořadů. Zaměření bude pestré a široké od bydlení, vaření přes dobrodružnou produkci až po přírodovědné dokumenty a filmy nebo sportovní programy a utkání. Velmi zajímavá je pro sportovní fanoušky skutečnost, že Discovery má i vysílací práva na olympijské hry.

 

Už jsou uzavřené dohody s operátory

Discovery+ zahájila svoje vysílání už v celkem 25 zemích, včetně Velké Británie, Indie či Irska. Na počátku příštího roku tuto rodinu rozšíří také další krajiny, a to například Španělsko, Nizozemí či Itálie a také Skandinávie. Není dosud zřejmé, jestli do skupiny zemí, kde kanál začne vysílat, bude patřit také Česká republika. Jisté ale je, že start je plánován v Latinské Americe a také v části Asie. V Americe budou v nabídce dvě varianty předplatného v různých cenových relacích. V dalších oblastech budou ale nabídky trochu jiné, protože společnost Discovery chce brát v úvahu různé trhy. Discovery spolupracuje také se společností Verizon. Díky této kooperaci dokáže oslovit až 50 milionů domácností. Knihovna, kterou budou nabízet má pro začátek 55 tisíc titulů, což je vůbec nejvíc v rámci video služeb. Discovery už také uzavřela ohledně distribuce dohodu s britskou společností Sky a také s Telecomem Italia.