Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

David Macháček opouští ČT, od ledna se na něj můžete těšit na Radiožurnálu

Tým oblíbeného pořadu Reportéři ČT ke konci roku opouští David Macháček. Od Nového roku bude pracovat v Českém rozhlasu, v redakci Radiožurnálu. Je to poměrně velká změna, jelikož Macháček pracoval na ČT velmi dlouhou dobu. Působil zde víc než 13 let, nastupoval v srpnu 2006.

Místo televize rádio

Od ledna ho čeká nová práce. Z televize se přesouvá do rádia. V roce 2020 se na něj tedy můžeme těšit na stanici Radiožurnál na pozici domácí koordinátor, což je editor, který pro denní provoz zajišťuje spolupráci mezi domácí redakcí, jež vyrábí příspěvky, a vysílací směnou, která je odbavuje. Někoho tato změna může poměrně překvapit a snad mohou i vyvstat otázky, proč k tak náhlé změně dochází právě nyní. Macháček ale veškeré spekulace utnul svým prohlášením, kde důvody odchodu jasně vysvětlil: „Není to ještě syndrom vyhoření, ale už jsem slyšel, jak škrtá sirka. Nechtěl jsem být v týmu Reportérů jen za zásluhy, ten pořad potřebuje čerstvou sílu a přiznávám, že já taky.“

Oceňovaný novinář

Je tedy poměrně jasné, o co jde. Po tolika letech se to v každé práci může omrzet, a tak je jen pochopitelné, Že David Macháček zatoužil po nějaké změně. Macháček je český investigativní novinář, redaktor a režisér. Od roku 2000 pracoval jako redaktor v MFD, Hospodářských novinách a v Aktualne.cz. a od roku 2006 byl reportérem ČT. Právě v pořadu reportéři ČT se dostal do povědomí široké veřejnosti a jeho reportáže byli většinou velmi pozitivně hodnoceny. Ve svých reportážích se zabývá konkrétními přehmaty úřadů a ochranou kulturních památek. V roce 2008 a 2009 získal opakovaně Cenu Respektu na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. Jeho práce tedy byla a je vysoce hodnocena nejen veřejností, ale i profesionálními kritiky. Můžeme doufat, že na Radiožurnál přinese svěží vítr a Reportéři najdou vhodného redaktora, který by jej nahradil.