Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Další čistě sportovní kanál na Slovensku

Podobně jako v letošním roce vznikaly nové televizní kanály v České republice, dělo se tak i na Slovensku. A zatímco u nás se televize zaměřovaly především na žánrovou tvorbu a produkci pro ženy, na Slovensku vzniká v krátké době už druhá sportovní stanice. Tentokrát s ní přichází RTVS.

Stanici RTVS Šport dostali slovenští diváci tak trochu k Vánocům – poprvé si ji mohli naladit 20. prosince.

Hlavní těžiště nového sportovního kanálu bude samozřejmě ležet v přímém přenosu sportovních událostí a zatěžkávací zkouška jej čeká už velmi brzy – během Zimních Olympijských her. Kromě Olympiády bude RTVS Šport přenášet i další vrcholy sportovní sezóny, ať už mluvíme o Mistrovství světa ve fotbale nebo v ledním hokeji. Pravidelně by diváci tohoto pořadu měli vídat hokejovou Tipos Extraligu nebo Světové poháry v lyžování či biatlonu. RTVS avizuje i vysílání zápasů fotbalové Evropské ligy, cyklistických závodů nebo tenisových zápasů.

Program poběží 24 hodin denně a kromě zmíněných sportovních přenosů se bude samozřejmě věnovat i zpravodajství. Zaměří se však také na propagaci zdravého životního stylu, takže se diváci dočkají pořadů, které se tomuto tématu věnují. Celodenní vysílání doplní i archivní materiály nebo například portréty známých slovenských sportovních osobností.

RTVS tak bude svým divákům od letošního prosince nabízet čtveřici kanálů – Jednotku, Dvojku, Trojku a nově i Šport. Není to však poprvé, co se na vlnách slovenské veřejnoprávní televize vysílal samostatný sportovní kanál – ten totiž fungoval už v letech 2008-2011. Nyní s ním tedy RTVS přichází znovu a budoucnost ukáže, jestli s ním oslaví větší úspěch než s tím předchozím.

Na Slovensku v minulých měsících začal vysílat i kanál JOJ Šport, kterému tak bude RTVS Šport přímou konkurencí, neboť obě stanice avizují velmi podobnou programovou nabídku.