Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

ČT prodlužuje vysílání kanálu ČT3 a pustí novou detektivku

Nový kanál České televize ČT3 zahájil svoje vysílání už v době první vlny pandemie na jaře letošního roku. Nyní od pondělí 14. prosince 2020 Česká televize prodloužila vysílání ČT3 i na večerní čas. Kromě toho přichystala i další novinky.

Odchází zpravodajská hvězda

Až do 13. prosince 2020 vysílala ČT3 v denní době 9:00-17:25 hodin. Počínaje nedělí už se ale vysílá až do 22:00 hodin. Ve večerním čase vždy nabízí od 18:55 hodin Předpověď počasí a za ní následují 19:00 hodin Události stejně jako ČT1 a ČT24. Za nimi následují Branky, body, vteřiny. Kanál bude v tomto rozsahu vysílat minimálně do března 2021. Další novinkou z veřejnoprávní ČT je také odchod její zpravodajské stálice Daniely Písařovicové. Po dlouhých 16 byla součástí hlavní zpravodajské relace vysílané na ČT1 a ČT24 a tvořila jednu z jejích hlavních tváří. Podle jejích vlastních slov ale teď nastal čas na změnu.

Sázka nejenom na klasiku

Na archivní tvorbu ČT se v Novém roce zaměří úterní a čtvrteční večery. V lednu 2021 tak diváky přivítá na obrazovkách seriál Doktor Martin. Do zlatého fondu Česká televize tak sáhne i ve středu večer, kdy poběží velmi oblíbení Hříšní lidé Města pražského. V pátek se do vysílacího schématu zařazují rodinné seriály, kde jako první budou Kukačky, které řeší záměnu dětí v porodnici. Nyní patří mezi oblíbené programy pátečních večerů Četnické humoresky s nedávnou sledovaností téměř 1,18 milionu diváků straších 15ti let. Sobota patří zábavě v podobě úspěšného pořadu Zázraky přírody, který také jeví mimořádnou úspěšnost. Na poslední díl se dívalo 905 tisíc sledujících ve věku 15+. Na neděli v České televizi připadne původní dramatická tvorba. 3. ledna 2021 představí minisérie Božena mapující život spisovatelky Boženy Němcové.