Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

ČT připravuje dokumenty o exekucích či adopci

Česká televize se rozhodla pro natáčení nových dokumentů o důležitých celospolečenských tématech a také nových pokračování oblíbených dokumentárních seriálů.

Ředitel České televize Petr Dvořák informoval, že naléhavost a potřebu zpracovávat dění dokumentární formou výrazně ukázaly zejména poslední dva roky, období celosvětové pandemie a nyní i válečného konfliktu. Dokumentární tvorba tvoří zhruba polovinu všech projektů schválených v loňském roce do výroby, což zcela jasně ukazuje význam, jaký tento žánr v současnosti má.Dále Dvořák nastínil, že některé z nových snímků uvidí diváci na televizních obrazovkách již v následujících měsících.

Některé dokumenty se budou zabývat sociálními tématy. Chystá se snímek například o adopci a pěstounské péči, o exekucích nebo o vzdělávání, kterému se bude věnovat mimo jiné i cyklus Jak se dělá dobrá škola scenáristy Tomáše Feřtka.

Česká televize chystá také dokumenty o významných osobnostech. Jedním z nich bude například Legenda o PSH, portrét známé rapové skupiny Peneři strýčka Homeboye nebo film Dežo Hoffman – fotograf The Beatles. Dále vzniká cestopisný film o Járovi Cimrmanovi, průvodcem v tomto filmu bude Miroslav Táborský. Dalším dokumentem bude snímek o Muchaelu Kocábovi, který režíruje Olga Somerová, film má podtitul rocker versus politik.Režisér Viktor Polesný zase připravuje snímek o oblíbeném českém herci Jaromíru Hanzlíkovi.

Dále Česká televize chystá také pokračování oblíbených seriálů Modrá krev a Mistři medicíny. Modrá krev mapuje osudy a potomky významných šlechtických rodů na našem území. Série Mistři medicíny zase představuje lékaře v jejich pracovním prostředí i mimo něj. Diváci tak mohou vidět životy lékařů, když zrovna neslouží v bílém plášti.