Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

CNN Prima News vykázala nejvyšší čísla od svého startu

Změna vedení televiznímu zpravodajskému kanálu CNN Prima News svědčí. Ukazuje to růst sledovanosti, který během září dosáhl nejvyšších čísel od svého spuštění.

Zářijový rekord

Celodenní podíl nárůstu sledovanosti nyní ve skupině 15+ vykazuje za září 0,43 %, ve skupině 15-69 let je to ještě o setinu více, tedy 0,44 %. Nejvíce upoutaly hlavní zprávy na CNN Prima News, na které se podle dostupných údajů dívalo 67 tisíc televizních diváků ze skupiny 15+, podíl byl tedy 1,67 %. Přitom hodnoty za první čtyři měsíce od začátku vysílání CNN Prima News, čili čísla za květen až srpen 2020, nevypadaly zdaleka tak dobře, stanice dosahovala ve věkové skupině 15+ podílu maximálně 0,35 %.

Výměna prospěla

Zdá se, že konceptu prospěly personální změny ve vedení zpravodajství. Od září 2020 nastoupil na post vedoucího CNN Prima News zkušený zpravodajec Pavel Štrunc, který do té doby vedl online sekci, se kterou úspěšně překročil původní plánované cíle. Štrunc si při nástupu kladl za cíl intenzivněji propojit obě zpravodajské platformy, tedy online a televizní. Také chtěl více centralizovat a zároveň zjednodušit systém řízení celé redakce. Zdá se, že se svojí dynamikou a úpravami Hlavních zpráv ovlivnil čísla sledovanosti pozitivně, ale další vývoj ukáže čas. Společně se svým zástupcem Tomášem Večeřou nechal Hlavní zprávy na CNN Prima News a obohatil je o prvky známé z TV Prima.

Boduje Partie a 360 °

 Kromě Hlavních zpráv se nejsledovanějších pořadem na CNN Prima News stala Partie Terezie Tománkové a 360 ° Pavlíny Wolfové. Celkově CNN Prima News na sociálních sítích oslovuje měsíčně více než 4 miliony lidí. V září 2020 si TV Prima připsala na svoje konto podíl sledovanosti 26,63 % a tím si polepšila o 2 %. Kromě upravené CNN Prima News na tom mají zásluhu hlavně stanice Prima Krimi a Prima Max.