Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

CME v rukou PPF: Gigantická akvizice byla dokončena

Již minulý týden, přesněji 13. října 2020, ukončila společnost PPF akvizice skupiny CME. Zároveň uvedla do funkce hned dva nováčky ve vrcholovém managementu skupiny, a to DidieraStoessela, který se stal generálním ředitelem CME a potom Luboše Jetmara, který bude pro změnu zodpovídat za řízení bulharské CME.

Akcionáři budou vyplaceni

O Luboši Jetmarovi se ale hovořilo jako o možném generálním řediteli TV Nova. Podle skupiny PPF se zatím žádné další škatulata ve vedení na nižších úrovních zatím nechystají, omezili se nyní pouze na dvě uvedené změny ve vrcholovém managamentu. Gigantickou transakci v hodnotě 48 miliard korun jejímž prostřednictvím PPF převzala kontrolu nad CME nejenom u nás, ale také na sousedním Slovensku, v Bulharsku, Slovinsku a Rumunsku, musela schválit Evropská komise i regulační orgány jednotlivých zemí. Zároveň se s ní ztotožnili i akcionáři CME. V rámci operace došlo rovněž ke stažení akcií CME z Burzy cenných papírů Praha a z burzyx NASDAQ GlobalSelect Market. Vlastníci akcií CME v kategorii A budou vyplaceni, získají 4,58 amerických dolarů za akcii.

Prioritou je digitalizace, zpravodajství i zábava

Nový generální ředitel CME DidierStoessel v minulosti působil ve vysokých manažerských funkcích hned v několika velkých nadnárodních společnostech, a to HSBC Investment Bank. Modern Times Group a Merrill Lynch International. Soustřeďuje zkušenosti jak z oboru technologií, tak z mediální oblasti a z ranku mezinárodních financí. V nové strategické a manažerské pozici bude odpovídat za fungování CME na českém, slovenském, slovinském a rumunském trhu. Podle svých vlastních slov se chce soustředit na přeměnu společnosti směrem k plné digitalizaci. Má v plánu zachovat a podpořit nezávislé zpravodajství a samozřejmě divákům nabídnout také patřičnou porci zábavy. Vedení CME v Bulharsku připadne do rukou Luboši Jetmarovi.