Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Cizinec s Johnny Deppem a Angelina Jolie v hlavních rolích na televizní stanici Nova Cinema

Filmy s kriminální tématikou a napínavým dějem patří mezi velmi oblíbené. A co teprve, když se v hlavních rolích objeví hvězdy současného filmového nebe, Johnny Depp a po jeho boku krásná Angelina Jolie. Filmovou lahůdku, vysílanou na Nova Cinema, si určitě mnozí diváci nenechají ujít.

Na skok do Benátek

Angelina Jolie v roli Elise Clifton-Wardové je jedinou spojkou k hledanému gangsterovi Alexandrovi, který se před policií schovává na tajném místě. Kromě police by ho ale rád našel také gangster Reginald Shaw (Steven Berkoff), který kvůli němu přišel o spoustu peněz. Tajné služby proto Elise pečlivě sledují a doufají, že je na stopu hledaného pachatele přivede. Ta jednoho dne dostane od svého přítele zprávu, aby nastoupila do vlaku do Benátek a během jízdy si našla někoho, kdo se Alexandrovi alespoň trochu podobá. Cíl je jasný, a to zmást tajnou policii.

Do této situace přichází americký turista Frank Tupelo (Johnny Depp). Elise si ho ve vlaku do Benátek vybere a podle plánu, který měla ve zprávě od přítele, s ním naváže kontakt. Je okouzlující ženou, takže Frank se do ní ihned zamiluje. Do Benátek ale spolu nejedou, těsně před nimi se pár rozloučí. Jejich setkání neujde pozornosti tajné policie ani gangstera Shawa. Na Franka proto v Benátkách čekají krušné okamžiky.

Zajímavosti o filmu

Americký snímek Cizinec (2010) je remakem francouzského thrilleru Hledejte Anthonyho z roku 2005. Režisér Florian Henckel von Donnersmarck přináší skvěle natočené a stylově zpracované kriminální drama s prvky romantiky a komedie.

Natáčelo se opravdu v Benátkách, kde se Johnnymu Deppovi tak zalíbilo, že si tu koupil nemovitost. Angelina Jolie se kvůli roli naučila řídit několik člunů a roli Elisy přijala i proto, že si mohla během natáčení vychutnat svou přítomnost v Benátkách.