Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Česká televize uvede v Karlových Varech první díl z chystané minisérie

V produkci České televize se objeví další kriminální série, tentokrát třídílná a tentokrát z prostředí maloměstské nemocnice. Série pod názvem Podezření bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Karlových Varech. Cestu na obrazovky si najde pravděpodobně někdy v lednu či únoru příštího roku, stejně tak ji určitě bude možné později vidět i na webu iVysílání.cz

Příběh se bude točit okolo hlavní postavy zdravotní sestry, jež bude obviněna z vraždy pacientky. Podle dostupných informací bude údajně archetyp nevybíravé a přísné sestry hrát Klára Melíšková, jíž doplní další její herečtí kolegové nejen z Dejvického divadla, a to Ivan Trojan, Miroslav Hanuš, Petr Lněnička či Denisa Barešová. Jádro příběhu bude zejména analyzovat tenkou hranici mezi pravdou a pouhým jejím zdáním. Mimoto scenáristku Štěpána Hulíka dále zajímá i postavení člověka čelícího obžalobě, která se stane věcí veřejnou. Série by tak podle Hulíkových slov měla rozebírat i vnější tlak vyvíjející se ze strany veřejnosti, která si je jistá o vině dotyčné osoby. Kreativní producent Michal Reitler pak zmiňuje i jeden z dalších motivů série, kdy mluví o dopadech situace na lidi blízké obviněnému a do jaké míry instituce vyjadřují či přímo podporují onen tlak.

Režie se chopí Michal Blaško, známého prozatím z prostředí slovenských televizních seriálů jakými byli například nejnovější Slovani či o tři roky starší, vedle toho ale divácký i kriticky úspěšná kriminálka Za sklem. Štěpán Hulíka netřeba dále připomínat, ten se zaskvěl zejména při práci u Hořícího keře a u nehostinné a seversky laděné kriminálce Pustina.