Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Česká televize má nové iVysílání

Web, na němž Česká televize provozovala své iVysílání si už dlouhou dobu říkal o modernizaci. A právě v těchto dnech na ni konečně došlo. Od 6. prosince diváci mohou navštívit web oděný do nového kabátu a podívat se, co si pro ně Česká nachystala nového.

Hned na první pohled je patrná změna vizuálu. Po grafické stránce získalo iVysílání modernější vzhled a rozhodně působí přehledněji. Ostatně podle vyjádření České televize byla snadnější orientace návštěvníků v obsahu jednou z priorit přestavby webu. Kromě snadnějšího vyhledávání a uživatelsky přívětivějšího rozcestníku bude nově iVysílání poskytovat i kontextovou nabídku, která divákům usnadní hledání pořadů, o které mají zájem.

Zatím to vypadá, že jednou z největších novinek budou pořady vysílané pouze na internetu. Zdá se, že Česká televize vyráží vstříc trendu poslední doby, tedy vyčlenit část obsahu exkluzivně pro internetové vysílání. Narozdíl od jiných platforem a televizí by však i tyto pořady měly být stále dostupné zdarma. Tato nové éra odstartuje očekávanou dokumentární sérií RapStory, magazínem Kritika budoucnosti a projektem Do divočiny!.

RapStory sleduje českou rapovou scénu od jejích počátků až po současnost – přináší příběhy, vzpomínky i archivní materiály. Kritika budoucnosti se věnuje nastupujícím technologiím a tématům s tím spojeným – od vlivu na pracovní trh či životní prostředí, až po společenské změny. Série Do divočiny! potom vyráží do české přírody a přináší divákům nečekané zážitky a dobrodružná setkání.

V iVysílání se také bude rozšiřovat nabídka archivu. Česká televize chce obohatit především svou nabídku starších filmů a pořadů, které dosud nejsou v online prostoru přístupné. Diváci by se tak měli dostat snáze dostat k pořadům, které si pamatují z mládí, nebo ke starším snímkům, které se málokdy vysílají v televizi a je komplikované je sehnat ke zhlédnutí.

V příštím roce by pak na nové iVysílání měly navázat aplikace pro mobilní telefony a chytré televize.